Të gjitha lajmet

TUTTOSPORT

Zgjatet marrëveshja Buffon - Juventus

Zgjatet marrëveshja Buffon - Juventus

17 April, 2020 @12:39

Shtrëngimi i duarve do të duhet të pres, mirëpo sipas Tuttosportit portieri legjendar Gianluigi Buffon dhe kreu i Juventusit Andrea Agnelli kanë arritur marrëveshje për vazhdim të kontratës së portierit deri më qershor 2021.

Gazeta në fjalë bën të ditur se Kampioni Botëror me Italinë ka arritur marrëveshje përmes telefonit me kryetarin për të vazhduar edhe për një stinor me bianconerët.

Buffon 42 vjeç është njëri ndër portierët më të vlerësuar në botën e futbollit dhe forma e tij e mirë po vazhdon ende, përkundër se tash po kalon më pak kohë mes shtyllave për shkak të moshës.

MEDIA TALK

Krejt në test, pastaj stërvitje dhe të nis liga

13 April, 2020 @13:02

Federata e Futbollit të Italisë (FIGC) shpreson që të gjithë futbollistët të testohen në fillim të muajit maj, pastaj të…

MEDIASET

Deri në janar 2021 pa publik në stadiume

12 April, 2020 @14:40

Derisa pritet që Serie A italiane të ri-fillojë në fund të muajit maj, mediat e atjeshme raportojnë se nuk do…

LETRA E MINISTRIT

Sporti në Itali të përgatitet për datën 4 maj

10 April, 2020 @21:53

Pas deklarimit të kryeministrit italian Giuseppe Conte sonte se masat e karantinës në Itali do të vazhdojnë deri më 3…

LA GAZZETTA

Galliani: Sezoni i ardhshëm përgjatë gjithë vitit 2021

10 April, 2020 @16:34

Shefi ekzekutiv i klubit italian Monza, Adriano Galliani, në një bsiedë me media ka propozuar që stinori 2020/21 të luhet…

CALCIO MERCATO

Milan vendos në radar David Silvën

9 April, 2020 @15:20

Rossonerët janë duke kërkuar përvojë në mesfushë të tyre dhe ia kanë vënë syrin David Silvas së Manchester Cityt, që…

Të gjitha lajmet nga Serie A