Të gjitha lajmet

LLAPI 2-0 ARBERIA

Zhdrella e Januzi ia sigurojnë fitoren e parë Llapit

Skuadra e Llapit duke festuar golin / Foto: KFLlapi/fb

Zhdrella e Januzi ia sigurojnë fitoren e parë Llapit


24 October, 2020 @15:58

Pas shtatë xhirove të zhvilluara, Llapi ka arritur të shënojë fitoren e parë në Superligë dhe për të dalë nga fundi i tabelës.

Ekipi i drejtuar nga Tahir Batatina ka mposhtur sot Arbërinë Zahir Pajaziti 2-0 [Mentor Zhdrella 12p, Ahmed Januzi 48] për të marrë tre pikëshin e parë të sezonit 2020/21.

Pas një penalltie të hershme në fillim të ndeshjes, Mentor Zhdrella i ka dhënë epërsinë llapjanëve në minutën e 12 të takimit për të vazhduar qetë ndeshjen.

Ndërsa menjëherë me të filluar pjesa e dytë ka qenë Ahmed Januzi që ka dyfishuar epërsinë e vendasve për të çuar ndeshjen qetë deri në fund.

TABELA AKTUALE

Llapi ka pasur edhe disa raste në vazhdim, për të konfirmuar dominimin në ndeshje. Zhdrella ka provuar nga gjuajtja e lirë (71) më pas ka tentuar edhe Arbnor Ramadani, por goli s’erdh.

Në anën tjetër, rasti më i mirë i mysafirëve të drejtuar nga Arbnor Morina ka qenë penalltia e humbur nga Almir Kryeziu. Kryeziu (74) tentoi nga pika e bardhë për të ulë epërsinë dhe ndoshta do të çonte ndeshjen në një fund dramatik, por portieri i ri i Llapit Steven Hoffman e ka mbrojtur goditjen e tij dhe kështu vendasit përfunduan takimin me 3 pikët e para të stinorit. Ky ka qenë debutimi i Hoffmanit në këtë ndeshje për Llapin.

Derisa Llapi në total tash ka 5 pikë, Arbëria ka regjistruar humbjen e tretë të stinorit.

a

 


MIQËSORE

Prishtina mposhtet në miqësore përballë ekipit rus

FFK Superliga

Prishtina mposhtet në miqësore përballë ekipit rus

26/01/21 @ 18:44

MIQËSORE

Formacioni zyrtar i Prishtinës ndaj Chayka

FFK Superliga

Formacioni zyrtar i Prishtinës ndaj Chayka

26/01/21 @ 14:20

MOTI NDËRPREN NDESHJEN

Bora ndërpren miqësoren Vëllaznimi-Besa

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Bora ndërpren miqësoren Vëllaznimi-Besa

26/01/21 @ 14:09

LLAPI

Llapi përfundon fazën përgatitore

FFK Superliga

Llapi përfundon fazën përgatitore

26/01/21 @ 11:57

MIQËSORE

Miqësorja e parë e Prishtinës, pas Superkupës

FFK Superliga

Miqësorja e parë e Prishtinës, pas Superkupës

26/01/21 @ 11:26

MIQËSORE

Miqësore: Arbëria - FC Minaj

FFK Superliga

Miqësore: Arbëria - FC Minaj

26/01/21 @ 09:20

BELEK, ANTALYA - PËRGATITORE

Coric mbron penalltinë, Llapi fiton ukrinasit

FFK Superliga

Coric mbron penalltinë, Llapi fiton ukrinasit

25/01/21 @ 20:15

NË TURQI

Ballkani mposhtë Vorsklën ukrainase në miqësore

FFK Superliga/International

Ballkani mposhtë Vorsklën ukrainase në miqësore

24/01/21 @ 17:13

REMZI EJUPI

Në Turqi fitoi futbolli kosovar, komplimente për Dritën

FFK Superliga

Në Turqi fitoi futbolli kosovar, komplimente për Dritën

23/01/21 @ 23:05

QËNDRIM ZYBA

Zyba: Të shënosh në ndeshjen ku fiton trofe ka rëndësi të madhe

FFK Superliga

Zyba: Të shënosh në ndeshjen ku fiton trofe ka rëndësi të madhe

23/01/21 @ 22:57


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga