Të gjitha lajmet

LLAPI - GJILANI

Zhdrella e Veliu, ndjekja vazhdon

Foto: KFLlapi/fb

Zhdrella e Veliu, ndjekja vazhdon

13 April, 2019 @17:42

Llapi
Gjilani
Llapi 2 : 1 Gjilani
Mentor ZHDRELLA 21', Valmir VELIU 76' Endrien MAGANI 52'

Stadiumi "Zahir Pajaziti", Podujevë

Vjen edhe fitorja e katërt rresht për skuadrën e Llapit!

Skuadra e drejtuar nga Tahir Batatina sot arriti ta mposhtë me rezultat 2-1 skuadrën e Gjilanit, në një takim që të pranishëm pati një numër tejet të madh të shikuesve, ndërsa në fushë u zhvillua një luftë mjaft e fortë mes të dyja skuadrave.

Për 1-0 të Llapit shënoi Mentor Zhdrella me një super-goditje nga gjuajtja e lirë, rezultat me të cilin u mbyll pjesa e parë, derisa në pjesën e dytë të dyja skuadrat shënuan nga një herë

TABELA AKTUALE

Fillimisht rezultati u barazua nga Endrien Magani i gjilanasve, derisa pas trysnisë së vazhdueshme, epërsinë vendasve ia riktheu Valmir Veliu, i cili u gjend më së miri në zonën mysafire në minutën e 76’ të ndeshjes.

Në vazhdim të ndeshjes, podujevasit e menaxhuan mjaft mirë rezultatin dhe e mbyllën ndeshjen me fitore, ndërsa vlera kësaj fitore i shtohet nga rezultati i shënuar sot në Drenas, ku Feronikeli u mposht befasisht nga Ferizaji, për ta bërë garën për titull edhe më të nxehtë.

LlapiFORMACIONET STARTUESE

LLAPI: Haxho, Blakçori, Sinani, Preniçi, Idrizi, Namani, Maliqi, Zhdrella, Veliu, Emini, Januzi.

GJILANI: Haxhihamza, Papuçi, Lila, Halili, Magani, Lopes, Kosumi, Shabani, Hajdari, Asani, Perez.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Ferizaj

13 April, 2019 @15:18

Janë caktuar formacionet startuese të Feronikelit dhe të Ferizajit. FERONIKELI: Smakiqi, Islami, Hoxha, Prekazi, Lladrovci, Morina, Dabiqaj, Hoti, Silva, Fazliu,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - KEK-u

13 April, 2019 @15:10

Janë publikuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të KEK-ut. PRISHTINA: Muqiçi, Thaqi, Bekteshi, Jamal, Bashiru, Miftaraj, Boshnjaku, Ahmeti, Korenica, Mankeda,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Gjilani

13 April, 2019 @15:03

Janë caktuar formacionet startuese të Llapit dhe të Gjilanit. LLAPI: Haxho, Blakçori, Sinani, Preniçi, Idrizi, Namani, Maliqi, Zhdrella, Veliu, Emini,…

FERONIKELI - FERIZAJI

Ndeshje e vlefshme për të dyja skuadrat

FOTO/ Feronikeli

13 April, 2019 @10:48

Lideri aktual i Superligës së Kosovës në futboll, Feronikeli, sot në ora 15:30 do ta pret Ferizajin në stadiumin “Rexhep…

PRISHTINA - KEK-u

Para 3 pikëve të radhës

FOTO/ prishtinafc

13 April, 2019 @10:44

Prishtina sot do të përballet me KEK-un në ora 15:30 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Djelmoshat e trajnerit Mirel…

LLAPI - GJILANI

Llapi në kërkim të pikëve të plota

13 April, 2019 @10:33

Skuadra e Llapit sot në ora 15:30 do të takohet me Gjilanin në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë. Llapi është…

TREPÇA '89 - BALLKANI

Super Engjëll Hoti, ‘89-shi fiton

12 April, 2019 @17:26

Në ndeshjen hapëse të xhiros së XXVII të Superligës së Kosovës në futboll, skuadra e Trepçës ‘89 arriti të shënojë…

CORRIERE DELLO SPORT

Vera 2019 mund ta çojë në Milano

12 April, 2019 @15:44

Mesfsushori 26 vjeçar i Arsenalit, Granit Xhaka, mund të përfundojë në Serie A këtë verë. Sipas Coriere dello Sportit,…

LIRIA NË STATISTIKA

0-14 në pesë xhirot e fundit

14 April, 2019 @21:22

Kriza e Lirisë po vazhdon në Superligë dhe një statistikë e thjeshtë e ndeshjeve të fundit tregon mjaft për gjendjen…

DRITA - DRENICA

Kampioni barazon në fund

Foto: KFDrita/fb

14 April, 2019 @17:45

As penalltia s’i ka mjaftuar Dritës për të barazuar sot ndaj Drenicës 2-2. Penalltinë e Fidan Gërbeshit në kohën shtesë…

FLAMURTARI - LIRIA

Flamurtari dërgon Lirinë drejt Ligës së Parë

14 April, 2019 @17:26

Dueli jetik për të dyja skuadrat u zhvillua në Prishtinë, derisa Flamurtari u tregua më i guximshëm para portës së…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamuartari - Liria

14 April, 2019 @15:20

Janë caktuar formacionet zyrtare të Flamurtarit dhe të Lirisë. FLAMURTARI: Neziri, Maxhuni, Granchov, Dumani, Bruqi, Zeqiri, Krasniqi, Ibrahim, Kelmendi, Kabashi,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Drenica

14 April, 2019 @15:14

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dritës dhe të Drenicës. DRITA: Rexhepi, Osmani, Limani, Gërbeshi, Leci, B.Shabani, Mustafa, Krasniqi, Haxhimusa, Xh.Shabani,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga