Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ZYRTARE

ZYRTARE: Besart Berisha në Superligën e Kosovës!

ZYRTARE: Besart Berisha në Superligën e Kosovës!


15 September, 2021 @13:05

Pas shumë spekulimeve, vjen zyrtarizimi!

Besart Berisha tashmë zyrtarisht është pjesë e skuadrës së Prishtinës, me lajmin që u bë zyrtar nga klubi kryeqytetas pak minuta më parë.

Berisha, 36-vjeçar, gjatë karrierës së tij ka luajtur në shtete të ndryshme, por më së shumti mbahet mend për periudhën e tij të suksesshme në futbollin australian te skuadrat Brisbane Roar e Melbourne Victory, ku shkëlqeu më së shumti.

Përveç përvojës me klube të ndryshme, Berisha ka edhe 17 paraqitje me fanellën e Shqipërisë dhe 1 paraqitje me fanellën e Kosovës.

Tash, sulmuesin me shumë përvojë do ta shohim në Superligën e Kosovës, përkatësisht te klubi i Prishtinës.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga