Të gjitha lajmet

BAYERN MUNCHEN

Zyrtare: Leroy Sane te Bayerni

FOTO / Bayern Munchen

Zyrtare: Leroy Sane te Bayerni

3 July, 2020 @9:39

Tashmë zyrtare, Leroy Sane ka arritur marrëveshje me kampionin e Bundesligës, Bayern Munchen.

Sane ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare me skuadrën gjermane, derisa Bayerni i ka paguar 61 milionë euro Manchester Cityt për këtë transferim.

24 vjeçari Leroy Sane luajti 4 vite me Cityn dhe i fitoi 7 trofe me këtë skuadër.

BUNDESLIGA

Rashica shënon, Werderi s’bie, pret PlayOutin

FOTO / Werder

27 June, 2020 @17:14

Mesfushori i krahut të reprezentacionit të Kosovës, Milot Rashica, ka shënuar golin e dytë të skuadrës për t’i dhënë krahë…

MBIJETESA NË BUNDESLIGË

Gjasula ra, Rashica e Berisha vendosin në xhiron e fundit

22 June, 2020 @14:21

Të tre skuadrat e fundit në Bundesligë 2019/20 kanë nga një shqiptar në ekip. Paderborni i Klaus Gjasulës tashmë ka…

BUNDESLIGA

Rashica s’luan, Werderi edhe më afër Bundesligës 2

20 June, 2020 @17:34

Asnjë minutë për Milot Rashicën në humbjen që Werderi sot e pësoi me rezultat 3-1 në udhëtim te Mainzi. Vushtrriasi…

ZYRTARISHT

Chelsea kompleton marrëveshjen me Timo Wernerin

18 June, 2020 @11:24

Chelsea ka arritur marrëveshje përfundimisht me lojtarin dhe Leipzigun për të nënshkruar kontratë me futbollistin gjerman, Timo Werner. Ekipi…

WERDER 0-1 BAYERN

Bayerni kampion, Werderi në dy “finale” për shpëtim

16 June, 2020 @22:30

Bayern Munchen është kampion i Gjermanisë për stinorin 2019/20, pasi që mposhti sonte Werder Bremenin me rezultat minimal 0-1 [Lewandowski…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga