Të gjitha lajmet

RIFILLON FUTBOLLI ITALIAN

Zyrtare: Serie A dhe Coppa Italia kanë datat për rifillim

Zyrtare: Serie A dhe Coppa Italia kanë datat për rifillim

28 May, 2020 @21:51

Futbolli italian tashmë edhe zyrtarisht ka datat e sakta për rifillim. Ministri i Sportit në Itali, Vincenzo Spadafora, ka konfirmuar datat dhe tashmë topi mund të rrokulliset në fushat e Gadishullit Apenin.

“Ishte një takim shumë i rëndësishëm dhe ashtu siç thamë në fillim, futbolli do të vazhdojë kur kushtet lejojnë siguri dhe tashmë gjithçka dihet,” ka thënë Spadafora.

Gjysmëfinalet e Kupës së Italisë nisin më 13 qershor, ndërsa Serie A më 20 qershor.

“Shpresoj që prej 13 qershorit mund të shohim se si po shkojnë punët dhe ky do të ishte një sinjal i madh për vendim që dalëngadalë të dalë nga kriza,” ka thënë tutje Spadafora.

Gjysmëfinalet e Kupës së Italisë kanë mbetur në gjysmë, pasi që janë zhvilluar ndeshjet e para, ndërsa ato të kthimit jo.

Në përballjet e para rezultatet kanë qenë kështu: Inter 0-1 Napoli [Ruiz 57] dhe Milan 1-1 Juventus [Rebic 61 - Cristiano 90p].

Duelet e kthimit pasi që të përcaktojnë orën e ndeshjes do të luhen më 13 qershor, në San Paolo të Napolit dhe Juventus Arena të Torinos.

MILAN

Milan: Ibra s’ka lëndim të rëndë

26 May, 2020 @14:55

Përmes një komunikate të lëshuar në web-faqen zyrtare të klubit, Milan ka bërë të ditur se sulmuesi suedez i ekipit,…

MILAN

Ibra në rrezik të përfundimit të karrierës?!

Foto: acmilan/fb

25 May, 2020 @15:42

Sulmuesi suedez i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, ka marrë një lëndim serioz sot në stërvitje me ekipin e tij dhe sipas…

LA GAZZETTA

Lazio heq dilemat, synimi kryesor: Marash Kumbulla

17 May, 2020 @0:45

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, është bërë synimi primar i Lazios, ka bërë të ditur para pak çastesh La…

COMMENT

Zlatan: Mësoni se si duhet të luani me fituesin

12 May, 2020 @11:10

Ylli suedez i futbollit Zlatan Ibrahimovic pasi që ka parë edhe epizodet 7-8 të filmit dokumentar “The Last Dance” me…

TUTTUSPORT

Marco merr drejtimin e Torinos, por një rregull i thotë prit!

10 May, 2020 @15:46

Ish trajneri i ekipit të Sampdorias e Milanit, Marco Giampaolo, thuajse ka marrë drejtimin e ekipit të Torinos në stinorin…

Të gjitha lajmet nga Serie A