Të gjitha lajmet

LAZIO

Zyrtare: Vedat Muriqi te Lazio

Zyrtare: Vedat Muriqi te Lazio

13 September, 2020 @14:25

Tashmë gjithçka zyrtare!

Skuadra italiane, Lazio, para pak çastesh e zyrtarizoi yllin kosovar Vedat Muriqin.

Muriqi ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare me Lazion, derisa do të fitojë 2.5 milionë në vit.

Lazio do të paguajë 17.5 milionë euro, ndërsa 2 milionë euro tjera mund të vijnë si bonuse për Fenerbahçen.

Vedat Muriqi në stinorin e kaluar luajti në 36 ndeshje me 17 gola e 7 asistime për Fenerbahçen.

ARDIAN ISMAJLI

Pranë Spezias

10 September, 2020 @17:02

Futbollisti i lindur dhe i rritur në Kosovë që është aktualisht ende lojtar i Hajdukut të Splitit, Ardian Ismajli, është…

KOMUNIKATA E FENERBAHCES

Në rrugë drejt Lazios

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

9 September, 2020 @23:06

Skuadra e Fenerbahçes para pak çastesh ka bërë të ditur se ka paraqitur në bursë të vendit negociatat zyrtare me…

PËRFITIMET E KLUBEVE NGA SHITJA E FANELLAVE

Si dhe sa përfitojnë ekipet nga fanellat?

8 September, 2020 @16:01

Liverpool nga kjo verë ka kontratë të re të fanellave me Nike. Nga Nike, Liverpool do të marrë 30 milion…

LA GAZZETTA DELLO SPORT

Bomba, bukë e qepë: Lewandowski i Kosovës që realizon ëndrrën te Lazio

TOPSPORTI/ D. S./ Arkiv

7 September, 2020 @12:58

Në moshën 6 vjeçare sulmuesi i ri i Lazios ka lëshuar vendin e tij për shkak të luftës me nënën…

LAZIO

Inzaghi flet për Vedat Muriqin

4 September, 2020 @17:46

Trajneri i Lazios, Simione Inzaghi, ka folur në lidhje me yllin kosovar, Vedat Muriqin. Inzaghi në një deklaratë ka thënë…

Të gjitha lajmet nga Serie A