Të gjitha lajmet

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Llapi-Gjilani

11-shet: Llapi-Gjilani

8 April, 2018 @13:35

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina dhe ai i Gjilanit, Arbnor Morina, kanë përcaktuar 11-shet e futbollistëve që do të dalin në mejdan në Zahir Pajaziti për derbin e ditës, mes ekipeve që po kërkojnë pjesën e epërme të tabelës.

LLAPI: Beqiri; Kadriu, Jashari, B. Emini, Blakçori; Namani (kap.), K. Shabani, Zhdrella; Begolli, Berbatovci dhe Daku.

GJILANI: Kaçiu; Kastrati (kap.), Bekteshi, Thaqi, E. Hyseni; Shaqiri, Karabeg, Kosumi; Rusi, H. Hyseni dhe Haxhimusa.

BARCELONA-LEGANES

Barça barazon pamposhtshmërinë rekorde të elitës

Fotot: LaLiga/fb

7 April, 2018 @23:05

Lionel Messi ka shënuar hat-trick, derisa Barcelona ka barazuar rekordin e pamposhtshmërisë në La Liga prej 38 ndeshjeve me fitore…

BUNDESLIGA

I gjashti rresht, Bayerni përsëri kampion

Foto: BT Sports

7 April, 2018 @20:52

Për të gjashtin vit me radhë, Bayerni është shpallur kampion i Bundesligës. Bavarezët titullin e siguruan matematikisht sot pas fitores…

CITY - UNITED

Përmbysje e United, shtyhet festa e Cityt

7 April, 2018 @20:37

Shtyhet festa e Manchester Cityt! Përkundër pjesës së parë të dobët, e cila u dominua nga Manchester City, që krijoi…

KEK-DUKAGJINI

Maksuti e Sahiti, bombardojnë për fitore

Foto: KF KEK/fb

7 April, 2018 @16:15

Skuadra e KEK-ut që xhiron e kaluar pësoi humbje nga Ferizaji si mysafir, i është kthyer golave dhe fitores shpejt.…

FERONIKELI-TREPÇA'89

Barazimi i radhës, në derbin e ditës

Fotot: KF Feronikeli/fb dhe KFTrepça'89/fb/ A.O.

7 April, 2018 @15:49

Me përfundimin e ndeshjes derbi të ditës ndërmjet Feronikelit dhe Trepçës’89, ku për herë të parë në Superligë të Kosovës…

BESA-DRITA

Drita fiton, krijon distancë për qetësi

Foto: DritaFC/fb/G. Haziri

7 April, 2018 @15:31

Drita po vazhdon të marshojë drejt titullit të kampionit të Kosovës. Ekipi gjilanas sot ka ngritur epërsinë në krye të…

EVERTON - LIVERPOOL

As gola e as kartona në ‘Merseyside Derby’

7 April, 2018 @15:17

Në ndeshjen hapëse të javës në Premier League, Evertoni dhe Liverpooli kanë treguar paraqitje tejet të zbehta, duke mos prodhuar…

TURNEU ZHVILLIMOR U16

Kosova U16 triumfon ndaj rivalit të dytë

Fotot: FFK

7 April, 2018 @15:03

Përfaqësuesja e Kosovës, e përbërë me futbollistë nën moshën 16-vjeçe, ka zhvilluar ndeshjen e dytë në kuadër të turneut zhvillimor…

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Trepça ‘89

7 April, 2018 @14:18

Feronikeli: Maloku, Shala, Hoxha, Prekazi, Haliti, Maliqi, Morina, Milicaj, Hamed, Hoti, Jaupaj. Kryetrajner: Sulejman Starova Trepça ’89: Hajdini, Islami, Lladrovci,…

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Besa - Drita

7 April, 2018 @14:16

Besa: Thaqi, Papuqi, Rama, Gjeraj, Kasapi, Rexhovic, Qorraj, Hyseni, Gashi, Zhivkovic, Mullabeqirovic. Kryetarjner: Valdet Shoshi Drita: Rexhepi, Kuka, Limani, Haliti,…

FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Derbi përfundon me 41 pikë dallim

20 February, 2019 @19:09

Në ndeshjen e dy vendeve të para në Ligën e Parë të Kosovës në basketboll, Feronikeli e mposhti bindshëm Vëllaznimin…

SADAT PAJAZITI, LARGOHET

Pas disfatës në derbi, Gjilani ndahet me trajnerin

20 February, 2019 @16:19

Derbi më i madh i Kosovës, ai ndërmjet Dritës dhe Gjilanit ka lënë ekipin humbës pa trajner. Gjilani përmes…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

Të gjitha lajmet nga