Të gjitha lajmet

BALLKANI - LLAPI

12 xhiro, 35 gola, Ballkani fiton edhe ndaj Llapit

Foto: FC Ballkani

12 xhiro, 35 gola, Ballkani fiton edhe ndaj Llapit


22 November, 2020 @15:23

Tri pikë për Ballkanit në ndeshjen e parë pas pushimit të kombëtareve.

Sot skuadra nga Suhareka zhvilloi një tjetër paraqitje mbresëlënëse, duke e mposhtur Llapin me rezultat 4-2 (Nazmi Gripshi 14’ 39’, Ermal Krasniqi 24’, Mirlind Daku 44’ / Elvis Prençi 51’, Ahmed Januzi 80’).

Me 35 gola të shënuara deri më tash, suharekasit kanë dukshëm sulmin më të mirë në ligë.

Pjesa e parë pothuajse kaloi si stërvitje për suharekasit, të cilët shënuan plot katër herë brenda 45 minutave të parë.

Nazmi Gripshi (14’ e 39’), Ermal Krasniqi (24’) e i zakonshmi Mirlind Daku (44’) shënuan në pjesën e parë, e më pas suharekasit u ndalën së shënuari në pjesë lojën e dytë.

TABELA AKTUALE

Ishte Llapi skuadra e vetme që shënoi gjatë pjesës së dytë.

Fillimisht Elvis Prençi shënoi në minutën e 51’ e më pas Ahmed Januzi, i asistuar nga Valmir Veliu, në minutën e 80’, për të mos e lejuar kështu skuadrën e tyre të mposhtet thellësisht.

Me një ndeshje më shumë të luajtur, Ballkani ka 3 pikë më shumë se vendi i dytë, Drita, kurse Llapi i Batatinës rrezikon seriozisht rënien nga elita e futbollit kosovar.

ARBËRIA

Arbëria mposhtet në miqësoren ndaj Akhmat

FOTO / Arbëria

19 January, 2021 @22:54

Skuadra e Arbërisë u mposhtë nga skuadra ruse Akhmat me rezultat 3-1. Kjo ndeshje është luajtur në sistemin prej 3…

PRISHTINA

Prishtina me 3 miqësore pas Superkupës

FOTO / Prishtina

19 January, 2021 @20:34

Prishtina do të ndeshet me Dritën më 23 janar në kuadër të Superkupës së Kosovës. Më pas skuadra e Prishtinës…

PRISHTINA

Oto John dhe Mankenda nuk udhëtuan me Prishtinën

19 January, 2021 @20:30

Prishtina sot ka mbërritur në Antalya për fazën përgatitore. Te Prishtina nuk udhëtuan Oto John dhe Gauthier Mankenda për shkak…

PRISHTINA

Prishtina në Antalya, mban stërvitjen e parë

FOTO / Prishtina

19 January, 2021 @20:22

Skuadra e Prishtinës udhëtoi sot në Antalya për fazën përgatitore të dimrit. Prishtina sot gjithashtu ka mbajtur stërvitjen e parë…

DRENICA

Përforcimi i nëntë i Drenicës, vjen nga Brazili

19 January, 2021 @20:07

Skuadra e Drenicës ka shtuar në skuadër lojtarin brazilian, Jose Denisson. 23 vjeçari Denisson, së fundi ka qenë pjesë e…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga