Të gjitha lajmet

DRENICA - LLAPI

3 gola për 3 pikë

3 gola për 3 pikë

23 August, 2019 @18:55

Me dominim total, Drenica e mposhti Llapin me rezultat 3-0, në ndeshjen hapëse të xhiros së dytë të Superligës së Kosovës në futboll.

Në pjesën e parë, gola nuk kishte, por Drenica ishte skuadra që kërkoi më shumë, kurse Llapi ishte i pafat, duke bërë dy zëvendësime të detyrueshme brenda 45 minutave të para.

Goli i parë i ndeshjes erdhi nga lojtari Van Dave Harmon në minutën e 52’, i cili kësaj radhe ishte i saktë, pasi që në sekondën e 20-të të ndeshjes nuk arriti të shënoi nga afërsia.

Në minutën e 62’, Osman Mëziu shënoi një super gol nga gjuajtja e lirë, derisa goli i tretë erdhi nga zëvendësuesi Qemal Elshani në minutën e 73’.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e parë e Drenicës dhe humbja e parë e Llapit. Në xhiron e radhës, Drenica takohet me Trepçën ‘89, ndërsa Llapi e pret Ballkanin.

a

VUSHTRRIA 1-1 TREPÇA'89

Penallti e humbur dhe Vushtrria shpëton nga Muja i rrezikshëm

25 August, 2019 @19:07

Ardian Muja i Trepçës’89 është në formë të mirë në këtë fillim-stinor të Superligës dhe vetëm fati e ka shpëtuar…

DRITA - FLAMURTARI

Bindshëm për fitoren e parë sezonale

25 August, 2019 @18:48

Pas humbjes ndaj Ferizajit në xhiron hapëse, Drita ka reaguar mirë në ndeshjen e dytë sezonale. Gjilanasit ndeshjen e parë…

11-SHET

Formacionet zyrtare:  Vushtrria vs. Trepça ‘89

25 August, 2019 @16:57

Janë caktuar formacionet zyrtare të Vushtrrisë dhe të Trepçës ‘89. VUSHTRRIA: Manxholli, Lushaku, Izmaku, Halimi, Dragusha, Muçaj, Dervishaj, Maxhuni, Zabërgja,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita vs. Flamurtari

25 August, 2019 @16:53

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dritës dhe të Flamurtarit. DRITA:  Tofiloski, Limani, Gërbeshi, Berisha, Blakçori, Bujar Shabani, Hamani, Bunjamin Shabani,…

FERIZAJ - GJILANI

Gjilani kthehet me 3 pikë në shtëpi

24 August, 2019 @19:13

Dy nga gjuajtja e lirë, dhe një gol të shënuar në minutat e fundit të ndeshjes, bënë që Gjilani të…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga