Të gjitha lajmet

PREMIER LEAGUE

6 lojtarë me koronavirus në Premier League

6 lojtarë me koronavirus në Premier League

19 May, 2020 @18:26

Me shpresën që do të mund ta rinisin kampionatin shumë shpejt, Premier League këto ditë po teston lojtarët për koronavirus. Pas vendimit që klubet të rikthehen në stërvitje, por të stërviten në grupe të vogla, kanë filluar edhe testet e lojtarëve.

E në testimet e kryera gjatë datave 17 dhe 18 maj, gjithsej 6 lojtarë nga 3 klube të ndryshme kanë dalë pozitiv, ndërkohë që në total janë bërë gjithsej 748 teste për këto dy ditë. Përveç lojtarëve raportohet të jenë testuar edhe anëtarët e tjerë të klubeve.

Se cilët lojtarë nga cilët klube nuk është bërë e ditur, ndërsa mbetet të shihet se si kjo do të ndikojë në vazhdimin e kampionatit.

COVID-19

1000 teste në javë në Premier Ligë

Foto: premierleague.com

18 May, 2020 @0:19

E përditshmja angleze The Mirror ka bërë të ditur sot se ekipet e Premier Ligës do të bëjnë 1 mijë…

PROJECT RESTART

Faza e parë: Ndalohen ndërhyrjet, dezinfektohen topat, shtyllat…

13 May, 2020 @2:04

Premier Liga ka filluar me hapat e para drejt rikthimit të futbollit në Angli. Me atë që ka mësuar…

RITEN RASTET

I treti lojtar i Brightonit që del pozitiv në COVID-19

Foto: https://www.brightonandhovealbion.com/

10 May, 2020 @15:31

Brighton ka njoftuar sot se i është shtuar numri i lojtarëve që kanë dalë pozitiv në testin për COVID-19. …

HEUNG MIN

Me armë 10/10, ndër ushtarët më të mirë, Son kryen shërbimin

8 May, 2020 @11:44

Futbollisti jugkorean i Tottenham Hotspurit Heung Min Son ka kryer sot zyrtarisht shërbimin ushtarak në vendin e tij. Njoftimin…

BBC SPORTS TEAM OF THE SEASON 19/20

BBC Sport shpall ekipin e sezonit në PremierLigë 2019/20

8 May, 2020 @0:53

Sot BBC Sport ka shpallë 11-shen më të mirë të stinorit në Premier Ligë, përkundër se deri në fund të…

Të gjitha lajmet nga Premier League