Të gjitha lajmet

ARSENAL - CHELSEA

70 minuta udhëheq, në fund mposhtet…

70 minuta udhëheq, në fund mposhtet…

29 December, 2019 @17:00

S’ka fitore as në ndeshjen e dytë për Mikel Artetan si drejtues i Arsenalit.

Në duelin e sotëm ndaj Chelseat, duel me shumë tension e shumë karton të verdhë, Arsenali u mposht 1-2 nga Chelsea, përkundër faktit që ishte në epërsi për plot 70 minuta lojë!

Aubameyang shënoi për epërsinë e Arsenalit në minutën e 13’ dhe pjesa e parë po dominohej bindshëm nga Arsenali, derisa një ndryshim taktik nga Lampard, Jorginho në vend të Emerson në minutën e 34’, bëri që Chelsea të stabilizohej në vazhdim të ndeshjes.

Një dalje jo e mirë nga Leno bëri që Jorginho (83’) ta barazonte rezultatin, e më pas një kundërsulm fantastik u mbyll me gol nga Abraham (87’), duke bërë që Chelsea për herë të parë këtë sezon të fitojë me përmbysje në Premier League.

Kështu, Chelsea ruan epërsinë nga skuadrat që po i afroheshin në luftë për top4, kurse Arsenali momentalisht është i 12-ti në klasifikim.

Granit Xhaka, siç duhet rrugës për te Hertha e Berlinit, mungoi për Arsenalin sot, kurse Shkodran Mustafi u inkuadrua në minutën e 23’ pas lëndimit të Chambers dhe luajti deri në fund të ndeshjes.

MANCHESTER CITY 2-0 WEST HAM UNITED

Këndellje për Cityn, pas dy humbjeve pa gol të shënuar

Foto: premierleague.com

19 February, 2020 @22:30

Spanjolli Rodri dhe belgu Kevin De Bruyne shënuan nga një gol sonte, derisa Manchester City problemet jashtë fushe, nuk i…

I RIU PREMTUES

Armando Broja me kontratë profesionale te Chelsea

Foto: ChelseaNews

19 February, 2020 @12:10

Futbollisti 18 vjeçar, që luan një kohë të gjatë te grupmoshat e Chelseat të Londrës, Armando Broja, dje përmes një…

SPURS

Shtohen telashet për Mourinhon te Spurs

18 February, 2020 @13:42

Jose Mourinhos do t’i vështirësohen punët në vazhdim të kampionatit në Premier Ligë, pasi që tash i janë shtuar telashet.…

CHAMPIONS LEAGUE

Skuadra e parë që siguron Ligën e Kampionëve për sezonin 2020/21

18 February, 2020 @11:11

Me fitoren e Manchester Unitedit kundër Chelseat, Liverpooli u bë skuadra e parë që ka siguruar Ligën e Kampionëve për…

ARSENAL 4-0 NEWCASTLE UNITED

Fitorja më e thellë e stinorit, për pozitë të dhjetë

Foto: premierleague.com

16 February, 2020 @19:31

Arsenal ka shënuar fitoren më të thellë të këtij stinori, 4-0 [Auba 54, Pepe 57, Ozil 90, Lacazette 90] për…

Të gjitha lajmet nga Premier League