Të gjitha lajmet

KEK-u - TREPÇA '89

‘89-shi bindshëm ndaj KEK-ut, e para e sezonit

‘89-shi bindshëm ndaj KEK-ut, e para e sezonit

12 September, 2018 @17:42

KEK-u
Trepça ‘89
KEK-u 1 : 5 Trepça ‘89
Gëzim BERISHA (P) 69' Martin MIRCEVSKI 17', Antonio BUJCEVSKI 24', Leonat VITIA (AG) 45+2', Mariglen SHOSHI (P) 85', Stojancho VELINOV 89'

Stadiumi "Agron Rama", Obiliq
Lehtë për Trepçën '89 kaloi ndeshja e luajtur sot ndaj KEK-ut në Obiliq. Mitrovicasit dominun që nga fillimi dhe shënuan 3 herë në pjesën e parë, për të mos lënë diskutime sa i përket fituesit të ndeshjes, derisa epërsia u thellua edhe më tepër në pjesën e dytë. Mircevski, Bujcevski, Vitia (autogol), Shoshi dhe Velinov ishin realizatorët e mitrovicasve, derisa golin e nderit për KEK-un e shënoi Gëzim Berisha nga penalltia dhe ndeshja u mbyll me rezultatin përfundimtar 1-5. TABELA AKTUALE SUPERLIGA Kjo ishte fitorja e parë për Trepçën '89 sivjet, kurse KEK-u mbetet akoma pa pikë.

FORMACIONET ZYRTARE

KEK-u: Nika, Rakovica, Grajçevci, Hashani, Tejeci, A. Preniqi, Berisha, Veliu, Stullqaku, Sh. Preniqi. Trajner: Enis Nasufi

TREPÇA '89: Hugo, Pira, Maloku, Basriu, Gava, Muja, Hyshmeri, Rusi, Mircevski, Bujcevski. Trajner: Gugash Magani


11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Llapi

FOTO/ ARKIV

12 September, 2018 @15:24

Janë publikuar formacionet startuese të Dritës dhe të Llapit. LIVESOCRE / SUPERLIGA DRITA: Bakaj, Kuka, Gërbeshi, Limani, Leci, Bujar…

XHIRO IV

Formacionet zyrtare: KEK-u - Trepça ‘89

FOTO/ BOROZANI

12 September, 2018 @15:17

Janë publikuar 11-shet startuese të KEK-ut dhe të Trepçës 89. LIVESCORE / SUPERLIGA KEK-u: Nika, Rakovica, Grajçevci, Hashani, Tejeci,…

JAVA 4

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Feronikeli

FOTO/ ARKIV

12 September, 2018 @15:14

Publikohen formacionet zyrtare të Ferizajit dhe të Feronikelit. LIVESCORE / SUPERLIGA FERIZAJ: Blakqori, Kaqar, Kaqiku, Marko, Mone, Asani, Karabeg,…

PAMJE

Video e re nga “Arena Kombëtare”

Foto: FSHF

12 September, 2018 @14:28

Edhe pse ende nuk dihet data përfundimtare kur pritet të përfundojë saktësisht Arena Kombëtare në Tiranë, punimet janë duke shkuar…

JAVA E KATËRT

4 ndeshje nga Superliga

BOROZANI / ARKIV

12 September, 2018 @12:42

Pas dy ndeshjeve të luajtura dje, sot luhen katër ndeshjet e tjera të xhiros së katërt të Superligës së Kosovës…

ANGLIA - ZVICRA

Xhaka-Shaqiri startues, Anglia mposht Zvicrën

11 September, 2018 @23:24

Në përballjen miqësore të zhvilluar sonte në King Power të Leicesterit, Anglia ka shënuar fitore ndaj Zvicrës me rezultat minimal,…

SPANJA - KROACIA

Spanja demolon nënkampionin e botës

Fotot: mundodeportivo/tw

11 September, 2018 @22:37

Furia e kuqe spanjolle e drejtuar nga Luis Enrique ka vazhduar mbarë Ligën e Kombeve. Marco Asensio

LIRIA - TREPÇA '89

Goleadë mitrovicase, Liria deklasohet në shtëpi

BOROZANI / ARKIV

16 October, 2018 @16:43

Në ndeshjen e zhvilluar sot në Prizren, skuadra mitrovicase e Trepçës '89 ka arritur të shënojë fitore me rezultat bindës…

FLAMURTARI - DRENICA

Pikë të plota për Drenicën në kryeqytet

16 October, 2018 @16:39

Në një nga dy takimet e ditës së sotme në Superligë, Drenica ka shënuar fitore të merituar ndaj Flamurtarit në…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamurtari - Drenica

16 October, 2018 @14:35

Janë publikuar formacionet zyrtare të Flamurtarit dhe të Drenicës. FLAMURTARI: Shehu, Shabani, Kabashi, Quansah, Dumani, Dragusha, Bruqi, Maliqi, Boshnjaku, Ademi,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Liria - Trepça ‘89

16 October, 2018 @14:26

Janë publikuar formacionet zyrtare të Lirisë dhe të Trepçës '89: LIRIA: Hodaj, Bytyqi, Dina, Walidjo, Gjeraj, Susuri, Mustafa, Binishi, Fetahaj…

FLAMURTARI - DRENICA

Duel ‘kuqezi’ në kryeqytet

16 October, 2018 @12:51

Përveç ndeshjes në Prizren, sot në kuadër të Superligës luhet edhe një ndeshje tjetër. Në "Fadil Vokrri" të…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga