Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FITORJA E RADHËS

‘89-shi ruan vendin e dytë, me fitore ndaj Rahovecit

Foto: KFTrepca89/ fb

‘89-shi ruan vendin e dytë, me fitore ndaj Rahovecit


28 April, 2024 @21:33

Fitorja e sotme, e dyta me radhë pas humbjes në derbi nga Suhareka, ka qenë me rëndësi për Trepçën’89 të Shpëtim Idrizit pasi që ekipi ka ruajtur pozitën e dytë që dërgon në barazh të Superligës.

Trepça’89 - Rahoveci 2-1 [Maddy Fatty 45’, Dushi 65’ - Liman Morina 52’]

Me këtë fitore, Trepça’89 mbetet e dyta në renditje me 45 pikë pas 24 ndeshjesh, ndërsa Rahoveci mbyll xhiron në pozitë të shtatë me 28 pikë.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë