Të gjitha lajmet

FERONIKELI - ARBËRIA

Albert Dabiqaj i sjell 3 pikë Feronikelit

FOTO / Feronikeli

Albert Dabiqaj i sjell 3 pikë Feronikelit

21 November, 2020 @16:48

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, ka fituar duelin në mes të Arbërisë me rezultat minimal 1-0 [ Albert Dabiqaj 43’].

Goli i shënuar në minutën e 43’ nga Albert Dabiqaj, mjaftoi për 3 pikë për skuadër e Feronikelit.

Në pjesën e dytë nuk kishte ndonjë rast për t’u përmendu dhe kështu përfundoi ndeshja me triumfin e djelmoshave të trajnerit Klodian Duro.

Në këtë ndeshje gjithashtu debutoi edhe përforcimi i ri i skuadrës Marko Simonovski, i cili u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 80’.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e tretë e Feronikelit, kurse Arbëria e regjistroi humbjen e shtatë.

Në xhiron tjetër Nikli takohet me Dritën, derisa Arbëria me Gjilanin.

FINALJA E KUPËS TE FEMRAT

Finalja e mbetur e Kupës, nesër

Foto: FFK

22 November, 2020 @18:22

Nesër (më 23.11.2020) në orën 13:30, në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë do të zhvillohet ndeshja finale e Kupës së…

BALLKANI - LLAPI

12 xhiro, 35 gola, Ballkani fiton edhe ndaj Llapit

Foto: FC Ballkani

22 November, 2020 @15:23

Tri pikë për Ballkanit në ndeshjen e parë pas pushimit të kombëtareve. Sot skuadra nga Suhareka zhvilloi një tjetër paraqitje…

PRISHTINA - TREPÇA '89

Katër gola për tri pikë, Prishtina mposhtë 89-shin

22 November, 2020 @14:48

Pas pushimit të kombëtareve, Prishtina sezonit i është rikthyer me fitore. Edhe pse në mungesë të sulmuesit Oto John, prishtinasit…

STARTING XIs

Ballkani-Llapi, 11-shet startuese

22 November, 2020 @12:33

Para pak çastesh edhe skuadrat e Llapit e Ballkanit kanë bërë të ditura 11-shet zyrtare për ndeshjen që nis në…

STARTING XI

Prishtina-Trepça’89, 11-shet startuese

22 November, 2020 @12:11

Para duelit të ditës në Superligë, skuadra e Prishtinës veçse ka publikuar 11-shen startuese për përballje ndaj Trepçëës’89, derisa mitrovicasit…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga