Të gjitha lajmet

BARDHEKALTËR

Albion Avdijaj te Tirana

Albion Avdijaj te Tirana

Teksti: Koha

24 July, 2020 @13:52

Kampionia e posashpallur e Shqipërisë në futboll, Tirana, ka zyrtarizuar të enjten transferimin e parë për edicionin e ri të garave.

Për Tiranën do të luajë sulmuesi kosovar, Albion Avdijaj. Futbollisti 26-vjeçar ka firmosur për dy vjet.

“Avdijaj, me një karrierë të pasur jashtë vendit, vjen si një vlerë e shtuar në familjen bardh e blu”, thuhet në njoftim.

Avdijaj ka luajtur për të rinjtë e Zvicrës. Më pas i luajti dy ndeshje për Kosovën e në fund ishte te U-21 e Shqipërisë.

Ai është i lindur në Zvicër, ku edhe është zhvilluar si futbollist. Ka luajtur për Grasshopperin, Vaduzin, Wolfsburgun II, Debrecenin dhe Viborgun.

KATEGORIA E PARË, FINALJA

Apolonia kampione, bashkë me Kastriotin i kthehen Superiores

Foto: FSHF

23 July, 2020 @15:54

Pas konfirmimit të rënies së Luftëtarit dhe Flamurtarit nga Kategoria Superiore herët këtë stinor 2019/20, Apolonia e Fierit dhe Kastrioti…

TITULLI NR 25

Tirana kampione pas 11 vitesh

19 July, 2020 @22:57

Fitorja befasuese e Vllaznisë ndaj Kukësit sonte 1-0 [Mevlan Adili 86] ka bërë që dy xhiro para fundit të stinorit…

ESAT MALA

Talenti prizrenas që synon majat e kombëtares

Foto: FSHF

16 July, 2020 @15:04

Puna dhe sakrifica e bërë për të arritur një objektiv shpërblehet gjithmonë. Ky është rasti i Esat Malës, djaloshit nga…

PARTIZANI 1-1 TIRANA

Lufta për titull vazhdon, Tirana në fund shpëton nga humbja

Foto: SKTirana/fb

10 July, 2020 @23:47

Derbi i kryeqytetit të Shqipërisë mes Partizanit dhe Tiranës ka përfunduar me barazim sonte, në një përballje dramatike, derisa bardhekaltërit…

FSHF

Trajnerët e ekipeve kombëtare, takime pune në FSHF

FOTO / FSHF

3 July, 2020 @14:50

Trajnerët e të gjitha ekipeve kombëtare zhvilluan sot një mbledhje në ambientet e FSHF-së, ku ishin të pranishëm edhe Sekretari…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore