Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRIZRENASIT FITOJNË NË GJAKOVË

A&N kalon lehtë Vëllaznimin

Fotot: KFVellaznimi/fb

A&N kalon lehtë Vëllaznimin


13 May, 2023 @23:42

Vëllaznimi i rënë nga Liga e Parë ka pësuar edhe në ndeshjen e tretë në katër xhirot e fundit të Ligës së Parë Grupi A, duke pësuar sot nga A&N e Prizrenit me rezultat, Vëllaznimi 0-3 A&N [Liburn Shala 13’, Effiong Ekemini 26’, Rejlan Shahu 78’].

Vellaznimi vs. A&N

TABELA AKTUALE

Gjakovarët kanë humbur gjasat për mbijetesë në Ligë të Parë disa javë më parë, ndërsa aktualisht pas 26 ndeshjesh kanë 11 pikë dhe qëndrojnë të fundit në renditje (pozita e dhjetë). A&N në anën tjetër ka 28 pikë dhe është e nënta, ndërsa në xhiron e fundit pret Feronikelin’74 në shtëpi, ku këta të fundit po kërkojnë Superligën. Vëllaznimi mbyll Ligën e Parë në Rahovec.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë