Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

A&N - RAHOVECI

A&N mposhtë Rahovecin, i afrohet vendit të dytë

Foto: Eron Sylejmani

A&N mposhtë Rahovecin, i afrohet vendit të dytë


19 April, 2022 @16:00

Në Korishë të Prizrenit, sot skuadra vendase A&N arriti që me rezultat minimal ta mposhtë Rahovecin mysafir.

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll pa gola, kurse skuadra prizrenase ndeshjen e fitoi falë golit të shënuar në minutën e 70’, kur shënoi futbollisti Steven Ngolo Aponza.

Kështu, takimin në fund skuadra prizrenase A&N e fitoi 1-0.

TABELA AKTUALE

Fitorja e shënuar sot ishte e parë për prizrenasit nën drejtimin e trajnerit Denis Isaja, e me këtë fitore kjo skuadër i afrohet Lirisë së vendit të dytë.

Në anën tjetër, Rahoveci për momentin është i shtati në Grupin A të Ligës së Parë.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë