Të gjitha lajmet

BRAHIM VOJVODA

Angazhim i jashtëzakonshëm, për keqardhje të humbasësh kështu

Angazhim i jashtëzakonshëm, për keqardhje të humbasësh kështu

3 July, 2020 @22:21

Ndihmës-trajneri i Drenicës, Brahim Vojvoda, që drejtoi sot ekipin pas largimit të Gani Sejdiut ka thënë se angazhimi i jashtëzakonshëm i ekipit ka bërë që skuadra të shpresojë në mbijetesë, ndërsa humbja në këtë mënyrë ka qenë për keqardhje.

“Me të vërtetë është për keqardhje. I përgëzoj lojtarët për karakterin e treguar në përballje ndaj një Prishtine që po lufton për titull. Atyre u dëshiroj suksese, ndërsa ne besoj që deri në fund do t’ia dalim të mbijetojmë,” ka thënë Vojvoda për mikrofonin e Supersportit.

Drenica përkundër angazhimit të madh pësoi në minutën e 94-të të ndeshjes për të humbur ndeshjen dhe për të mbetur pa pikë nga përballja ndaj bardhekaltërve në Fadil Vokrri të kryeqytetit.

PRISHTINA 1-0 DRENICA

Januzi në sekondat e fundit, mban Prishtinën në garë për titull

Foto: prishtinafc.com/arkiv

3 July, 2020 @22:10

Ahmed Januzi ka shënuar golin e 13 të stinorit për Prishtinën në sekondat e fundit të ndeshjes ndaj Drenicës, për…

VUSHTRRIA 2-2 FLAMURTARI

Vushtrria e rënë, ndal Flamurtarin

Foto nga arkivi

3 July, 2020 @19:45

Vushtrria që në xhiron e kaluar edhe matematikisht ra nga elita e futbollit të Kosovës, sot ka bërë befasi duke…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Drenica

FOTO / FC Prishtina

3 July, 2020 @19:32

Janë publikuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe Drenicës. PRISHTINA: Bekaj, Thaqi, Haliti, Bardhoku, Vitija, Hila, Krasniqi, Korenica, Mankenda, John, Januzi. …

VUSHTRRIA - FLAMURTARI

Vushtrria vs. Flamurtari, 11-shet startuese

3 July, 2020 @16:58

Ndeshja e parë e ditës sot luhet në Vushtrri, ku skuadra vendase me të njëjtin emër e pret Flamurtarin. 11-SHET…

GJILANI U19

Premton Muja merr drejtimin e Gjilanit U19

3 July, 2020 @12:37

Ish futbollisti i njohur i Superligës së Kosovës, Premton Muja, në stinorin e ardhshëm do të merr drejtimin e juniorëve…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga