Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ANTWERP - DRITA

Antwerp - Drita, 11-shet startuese

Antwerp - Drita, 11-shet startuese


21 July, 2022 @18:35

Sonte në kuadër të UEFA Conference League, Dritën nga Gjilani e pret punë mjaft e vështirë, pasi që përballet në udhëtim ndaj Antwerpit belg, që kryetrajner ka të mirënjohurin Mark van Bommel.

Për më tepër, startues te skuadra belge janë edhe emra të njohur të futbollit botëror si Alderweireld e Nainggolan, ndërkohë që mbrojtës i majtë është Laurit Krasniqi.

Ndeshja fillon në ora 19:00, e 11-shet startuese të skuadrave janë këto:

ANTWERP: Butez; De Laet, Alderweireld, Almeida, Krasniqi; Nainggolan, Yussuf; Gerkens, Miyoshi, Janssen, Benson.

DRITA: Maloku; Blakçori, Balde, Limani, Krasniqi; Broja, Jashari; Ajzeraj, Baftiu, Muja; Simonovski.


 
Të gjitha lajmet nga Conference League