Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BESA - ARBËRIA

Arbëria deklason Besën, kalon Llapin e Niklin

Arbëria deklason Besën, kalon Llapin e Niklin


25 February, 2021 @15:04

Një fitore shumë të rëndësishme e ka shënuar Arbëria në udhëtim te Besa sot.

Skuadra nga Dobraja takimin e mbylli me fitore 0-3 (Marclei 8’, Kreshnik Bahtiri 33’, Almir Kryeziu 47’), për t’i rritur kështu gjasat për mbijetesë.

TABELA AKTUALE

Gjithçka filloi mirë për Arbërinë, që kaloi në epërsi përmes Marcleit që në minutën e 8’, e më pas ishte Kreshnik Bahtiri që shënoi për 0-2 në minutën e 33’, për ta dyfishuar kështu epërsinë.

Me të filluar pjesa e dytë, goli i Almir Kryeziut (47’) e vendosi plotësisht fatin e ndeshjes, me Besën që nuk kishte fuqi të rikthehej në lojë.

Kjo fitore bën që Arbëria të jetë mbi Niklin e Llapin në renditje momentalisht, kurse Besa sipas të gjitha gjasave do të jetë në Ligën e Parë vitin tjetër.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga