Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS

Baftiu: Qëllimi është vetëm fitorja

Baftiu: Qëllimi është vetëm fitorja

29 July, 2020 @11:44

Futbollisti më i mirë i sezonit në Superligë, Blend Baftiu, u shpreh për Supersport para finales Prishtina vs. Ballkani.

“Nuk është ndeshja e parë ndaj Prishtinës për mua dhe jam i koncentruar vetëm te ndeshja, nuk kam asnjë presion tjetër, edhe pse është ish-skuadra ime.

Dua ta arrijmë objektivin tonë, normalisht fitoren.” - tha Baftiu.

Finalja mes suharekasve dhe kryeqytetasve luhet sot (29 korrik) me fillim nga ora 17:45 në “Fadil Vokrri”.

FINALJA E KUPËS

Deklarata e Munishit para finales

29 July, 2020 @11:36

Para finales së Kupës, për Supersport është shprehur Ismet Munishi, trajneri i Ballkanit. “Normalisht që presioni më i madh është…

MEDIA TALK

Galatasaray po përgatit ofertë për Baftiun

Foto: FCBallkani/fb

29 July, 2020 @11:08

Pas 19 golave të shënuara, arritjes në finale të Kupës së Kosovës dhe lojërave të treguara, Blend Baftiu është bërë…

FINALJA E KUPËS

Finalja e Kupës, përballjet direkte mes dy skuadrave

29 July, 2020 @11:05

Me fillim nga ora 17:45, sot Prishtina dhe Ballkani përballen mes vete në finalen e Kupës së Kosovës. Prishtina luan…

FERONIKELI

Feronikeli nënshkruan me mesfushorin malazez

FOTO / Feronikeli

28 July, 2020 @19:28

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, ka zyrtarizuar përforcimin e parë për stinorin 2020/21. Nikli ka nënshkruar kontratë me mesfushorin malazez, Marko…

PLISAT

Prishtina frikëson me statistika para finales

28 July, 2020 @16:53

Skuadra e Prishtinës para pak çastesh ka lëshuar një njoftim statistikor në faqen e saj të Facebookut, ku bën të…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga