Të gjitha lajmet

DUKAGJINI - BALLKANI

Baftiu shkëlqen, Ballkani pret gabimin e Dritës!

Baftiu shkëlqen, Ballkani pret gabimin e Dritës!

4 July, 2020 @19:01

Siç edhe pritej, me fitore të suharekasve është mbyllur dueli mes Dukagjinit dhe Ballkanit në Klinë.

Skuadra e drejtuar nga Ismet Munishi takimin e sotëm e mbylli me fitore 1-5 (Granit Elezaj 86’ - Blend Baftiu 23’, 47’ (P), 73’ (P), Ermal Krasniqi 61’, Artur Magani 82’) për ta vazhduar kështu garën për titull.

TABELA AKTUALE

E te Ballkani sot ishte dita e Blend Baftiut.

Baftiu, që po kalon një super-sezon, fillimisht me një supergol nga goditja e dënimit (23’) ia dha epërsinë fillestare Ballkanit, ndërsa gjatë pjesës së dytë u tregua edhe dy herë i saktë nga pika e bardhë (47’, 73’), për ta mbyllur kështu ndeshjen me hat-trick.

Përveç Blendit, në listën e golashënuesve të Ballkanit sot u futën edhe Ermal Krasniqi, që me të majtën e gjeti rrjetën në minutën e 61’ të ndeshjes dhe Artur Magani, që shënoi me kokë (82’).

E tëra çfarë bëri Dukagjini sot ishte një gol i nderit, që erdhi përmes Granit Elezajt pak para fundit (86’).

Dukagjini sezonin tjetër tashmë dihet që do të garojë në Ligën e Parë, kurse Ballkani, me një ndeshje më shumë të luajtur, i është afruar Dritës në 2 pikë dhe shpreson në gabimin e saj në ndeshjen e nesërme ndaj Llapit në Podujevë. Kuptohet, përveç Ballkanit e Dritës, në garën tejet të ngushtë për titull ndodhen edhe Gjilani e

Prishtina, të cilat këtë xhiro shënuan fitore në ndeshjet përkatëse.

FERONIKELI - GJILANI

Gjilani i rikthehet fitoreve, gara për titull shumë e fortë!

FOTO / Gjilani

4 July, 2020 @18:56

Pas barazimit ndaj Llapit në shtëpi xhiron e kaluar, Gjilani sot ka shënuar një fitore mjaft të rëndësishme në garën…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Ballkani

4 July, 2020 @16:31

Caktohen 11-shet startuese të Dukagjinit dhe Ballkanit. DUKAGJINI: Bojaj, Shala, Basriu, Palushaj, Doshlaku, Mulaj, Dushi, Jashanica, Gojani, Kamara, Merlaku. BALLKANI:…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Gjilani

4 July, 2020 @16:14

Janë caktuar formacionet zyrtare të Feronikelit dhe Gjilanit. FERONIKELI: Troshupa, Loshi, Lladrovci, Berisha, Hoxha, Thaqi, Millaku, Bojku, Hoti, Gbowea, Zeka. …

ARMEND DALLKU

Fitoret e tilla në bëjnë më të fortë

Foto: prishtinafc.com/arkiv

3 July, 2020 @22:32

Trajneri i Prishtinës Armend Dallku ka dalë triumfues me ekipin e tij në sekondën e fundit të ndeshjes ndaj Drenicës,…

BRAHIM VOJVODA

Angazhim i jashtëzakonshëm, për keqardhje të humbasësh kështu

3 July, 2020 @22:21

Ndihmës-trajneri i Drenicës, Brahim Vojvoda, që drejtoi sot ekipin pas largimit të Gani Sejdiut ka thënë se angazhimi i jashtëzakonshëm…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga