Të gjitha lajmet

FORMACIONET STARTUESE

Ballkani-Feronikeli, 11-shet startuese

Foto: KFFeronikeli/fb

Ballkani-Feronikeli, 11-shet startuese

3 June, 2020 @15:25

Para fillimit të ndeshjes, tashmë janë bërë të ditur formacionet startuese të duelit gjysmëfinal të Kupës së Kosovë ndërmjet Ballkanit dhe Feronikelit.

Trajnerët e ekipeve përkatëse, Ismet Munishi dhe Afrim Tovërlani, për përballjen e parë pas rifillimit të futbollit kosovar kanë përcaktuar këto 11-she.

BALLKANI: Ruxhi; Berisha, Potoku, Prekazi, Krasniqi; Gashi, Baftiu, Kuc; Topalli, Hoxha, Daku.

FERONIKELI: Troshupa; Lladrovci, Islami, Hoxha, Berisha; Thaqi, Bojku, Dabiqaj; Harmon, Hoti, Silva.

THIRRJA PËR TIFOZË

Ballkani gati për duelin e parë të Kupës ndaj Feronikelit

Foto: FCBallkani/fb

3 June, 2020 @13:34

Në ora 16:00 sot fillon dueli i parë i gjymëfinales së dytë të Kupës së Kosovës ku takohen Ballkani dhe…

E FUNDIT

Gjykata thërret Ademin të paraqitet në Shërbimin Korrektues

3 June, 2020 @12:46

Gjykata Themelore e Prishtinës i ka dërguar urdhër për paraqitjen në institucionin për mbajtje të dënimit me burgim kryetarit të…

MEDIA

Përkrahja e “Plisave” dëgjohet edhe në Brazil

Screenshot: GloboEsporte

3 June, 2020 @11:23

Përkundër se Brazili nuk e ka pranuar Kosovën si shtet, fuqia e sportit përsëri e bën të veten. Pas…

DEKLARATA PAS NDESHJES

Dallku: Është dashur të fitojmë 5 ose 6-0, ne rrezikuam për 2-1

Foto: prishtinafc.com

2 June, 2020 @20:26

Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku, në deklaratën e tij pas ndeshjes së fituar ndaj Drenicës, ka thënë se ekipi i…

DEKLARATA PAS NDESHJES

Sejdiu: Jemi eliminuar

2 June, 2020 @20:11

Trajneri i Drenicës, Gani Sejdiu, në deklaratën e tij dhënë pas ndeshjes ka thënë se ekipi i tij me këtë…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga