Të gjitha lajmet

NË TURQI

Ballkani mposhtë Vorsklën ukrainase në miqësore

Fotot: KFBallkani/fb

Ballkani mposhtë Vorsklën ukrainase në miqësore


24 January, 2021 @17:13

Skuadra e Ballkanit që po kryen fazën përgatitore në Antalya të Turqisë, ka zhvilluar sot miqësore të vështirë ndaj ekipit elitar ukrainas, Vorskla Poltava, ku vite më parë ka luajtur Armend Dallku e Debatik Curri.

Të drejtuar nga Bledi Shkëmbi, lojtarët e ekipit suherakas kanë dalë fitues nga kjo miqësore duke shënuar fitore me rezultat 2-1.

KF Ballkani, Suhareke

Për Ballkanin në këtë fitore shënuan dyshja Mirlind Daku dhe Arbër Hoxha, derisa golin e vetëm për ukrainasit e shënoi Kostenko.

Fitorja, i jep shpresë dhe motiv Ballkanit që të angazhohet edhe më shumë për pjesën e dytë të kampionatit, pasi që suharekasit tashmë po synojnë trofe në futbollin kosovar dhe dalje në garat evropiane.


LLAPI

Llapi përfundon fazën përgatitore

FFK Superliga

Llapi përfundon fazën përgatitore

26/01/21 @ 11:57

MIQËSORE

Miqësorja e parë e Prishtinës, pas Superkupës

FFK Superliga

Miqësorja e parë e Prishtinës, pas Superkupës

26/01/21 @ 11:26

MIQËSORE

Miqësore: Arbëria - FC Minaj

FFK Superliga

Miqësore: Arbëria - FC Minaj

26/01/21 @ 09:20

BELEK, ANTALYA - PËRGATITORE

Coric mbron penalltinë, Llapi fiton ukrinasit

FFK Superliga

Coric mbron penalltinë, Llapi fiton ukrinasit

25/01/21 @ 20:15

REMZI EJUPI

Në Turqi fitoi futbolli kosovar, komplimente për Dritën

FFK Superliga

Në Turqi fitoi futbolli kosovar, komplimente për Dritën

23/01/21 @ 23:05

QËNDRIM ZYBA

Zyba: Të shënosh në ndeshjen ku fiton trofe ka rëndësi të madhe

FFK Superliga

Zyba: Të shënosh në ndeshjen ku fiton trofe ka rëndësi të madhe

23/01/21 @ 22:57

TRANSFER

Drenica rikthen ish lojtarin e saj nga Gjermania

FFK Superliga

Drenica rikthen ish lojtarin e saj nga Gjermania

23/01/21 @ 20:12

TRANSFER

Ilir Berisha nënshkruan me Vitinë

FFK Superliga/Transfere

Ilir Berisha nënshkruan me Vitinë

23/01/21 @ 16:33

SUPERKUPA E KOSOVËS

Nuhiu: Të mësojmë nga humbja, kampionati i zjarrtë

FFK Superliga

Nuhiu: Të mësojmë nga humbja, kampionati i zjarrtë

23/01/21 @ 15:02

SUPERKUPA E KOSOVËS

Ramadani: Fituam me meritë, ia dedikojmë Plisave

FFK Superliga

Ramadani: Fituam me meritë, ia dedikojmë Plisave

23/01/21 @ 14:56


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga