Të gjitha lajmet

BALLKANI - LLAPI

Ballkani s’gabon, merr vendin e dytë!

Ballkani s’gabon, merr vendin e dytë!

8 July, 2020 @18:59

Edhe një fitore e thellë për Ballkanin!

Skuadra e drejtuar nga Ismet Munishi sot triumfoi 5-1 (Jetmir Topalli 4’, Blend Baftiu 16’,18’, Ermal Krasniqi 37’, Artur Magani 88’ / Mërgim Pefqeli 10’), ndaj Llapit në Suharekë, për të treguar që në ndeshjet vendimtare të kampionatit do të hyjë në formë të mirë.

TABELA AKTUALE

Me dilemën e fituesit që veç ishte mbyllur pas 45 minutave të para, pjesa e dytë kaloi qetë, me vetëm një gol të shënuar. Ky gol u shënua nga Artur Magani (88’) i Ballkanit për rezultatin final 5-1.

Me dy golat e shënuara sot, Blend Baftiu tashmë ka plot 6 gola në 3 ndeshjet e fundit dhe është golashënuesi më i mirë i Superligës me 17 gola deri më tash.

Lajm i mirë për Ballkanin sot është humbja e Prishtinës nga Gjilani. Kjo për faktin që Ballkani tashmë ngjitet në vendin e dytë, me 2 pikë më shumë se Prishtina.

Ndeshjen e ardhshme Ballkani e luan në udhëtim te Feronikeli, një ndeshje tejet interesante, kurse Llapi e pret në shtëpi Flamurtarin.

GJILANI - PRISHTINA

Kryendeshja e xhiros i takon Gjilanit, Prishtina “distancohet” me kreun

Foto: SC Gjilani

8 July, 2020 @18:58

Prishtina bie në Gjilan! Në ndeshjen ndaj një prej kundërshtarëve direkt për titullin kampion, Prishtina është mposhtur 2-1 (Franc Veliu…

DRENICA - FERIZAJ

Drenica vs. Ferizaj, 11-shet startuese

8 July, 2020 @16:48

Në Skenderaj mes vete sot përballen Drenica e Ferizaj. 11-SHET STARTUESE: Drenica: Ymeri, Lushtaku, Turku, Pasoma, Musa, Thaçi, Bardhi, Hamiti,…

BALLKANI - LLAPI

Ballkani vs. Llapi, 11-shet startuese

8 July, 2020 @16:44

Janë publikuar 11-shet startuese të Ballkanit dhe Llapit, të cilat ndeshen sot me fillim nga ora 17:00. Ballkani: Ruxhi, Krasniqi,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Prishtina

8 July, 2020 @16:32

Janë caktuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe Prishtinës. GJILANI: Haxhihamza, Frashëri, Veliu, Rapa, Halili, K.Aziz, Useini, Jonuzi, Progni, Hajdari, K.Razak. …

ARBËRIA

Arbnor Morina në krye të Arbërisë

FOTO / Arbëria

7 July, 2020 @21:37

Ish-trajneri i shumë skuadrave kosovare, Arbnor Morina, ka arritur marrëveshje me skuadrën e Arbërisë. Skuadra e Arbërisë para pak çastesh…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga