Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

OSASUNA - BARCELONA

Barcelona përkohësisht në pozitën e dytë

Barcelona përkohësisht në pozitën e dytë


6 March, 2021 @23:09

Me fitoren ndaj Osasunës, Barcelona ngritet në pozitën e dytë në La Liga.

Barcelona e mposhti kundërshtarin me rezultat 0-2.

Golat për Barçën erdhën nga Jordi Alba 30’ dhe Ilaix Moriba 83’, derisa në të dy gola asistues ishte Lionel Messi.

TABELA AKTUALE

Barcelona me një ndeshje më shumë se Real Madridi ngritet në pozitën e dytë me 56 pikë, 2 më pak se lideri Atletico Madrid me 2 ndeshje më pak.


 
Të gjitha lajmet nga La Liga