Të gjitha lajmet

1/8: BESIKTAS - BAYERN

Bayerni, çerekfinalisti i parafundit

Bayerni, çerekfinalisti i parafundit

14 March, 2018 @20:10

Besiktas
Bayern München
Besiktas 1 : 3 Bayern München
V.Love 59' T.Alcantara 18', G.Gonul (AG) 46', S.Wagner 84'

Vodafone Park (Istanbul)

Në një ndeshje me atmosferë të shkëlqyeshme, edhe pse skuadra që kalon në çerekfinale dihej nga ndeshja e parë, Bayerni përsëri arriti ta mposhtë Besiktasin.

Alcantara, një autogol i vendasve dhe Wagner u shënuan në listën e golashënuesve për bavarezët, ndërsa golin e nderit për turqit e shënoi Vagner Love.

SKEMA DREJT FINALES

Kështu, Bayerni bëhet çerekfinalisti i shtatë i turneut sivjet, ndërsa shortin për fazën tjetër e kupton të premten.

FERONIKELI - BESA

6 minuta, 3 gola, Nikli fiton dramën

14 March, 2018 @16:46

Ndeshja më dramatike e ditës së sotme padyshim që u zhvillua në Drenas. Pjesa më e madhe e ndeshjes kaloi…

DRITA - DRENICA

Drita mposht Drenicën, -2 nga kreu

14 March, 2018 @16:41

Pas dy barazimeve radhazi në Superligë, Drita i është rikthyer fitoreve në përballjen e luajtur sot ndaj Drenicës në Gjilan. …

LLAPI - VLLAZNIA

Llapi i rikthehet fitoreve

14 March, 2018 @16:35

Pas disa rezultateve jo të mira në Superligë dhe në Kupë, skuadra e Llapit i është rikthyer fitoreve në takimin…

LIRIA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi përsëri merr pikë në Prizren

Foto: Arkiv

14 March, 2018 @16:31

Për herë të tretë këtë sezon, Liria nuk ka mundur ta mposhtë skuadrën e Vëllaznimit. Përkundër epërsisë në minutën e…

PRISHTINA - TREPÇA '89

Lideri e kampioni ndajnë pikët

14 March, 2018 @16:26

Në takimin e luajtur mes dy skuadrave të para që e përfaqësuan Kosovën në garat evropiane, Prishtinës e Trepçës ‘89,…

HARRY KANE

Mësohet data e kthimit

14 March, 2018 @15:42

Lëndimi i sulmuesit të Tottenhamit dhe Anglisë, Harry Kane, do ta lë atë jashtë fushave deri në muajin prill -…

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Liria-Vëllaznimi

14 March, 2018 @14:03

Trajneri i Lirisë, Bledi Shkëmbi dhe ai i Vëllaznimit, Arsim Gojani kanë vendosur për këto 11-she para ndeshjes që nis…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

DIEGO SIMEONE

Simeone vendos të ardhmen

14 February, 2019 @19:04

Trajneri i Atletico Madridit Diego Simeone i është përgjigjur thashethemeve lidhur me të ardhmen e tij. Ai sot ka…

1/8: AJAX - REAL MADRID

Kampioni s’lejon befasi në Amsterdam

13 February, 2019 @22:59

Në duelin e parë të 1/8 së finales mes dy gjigandëve të futbollit evropian, Ajaxit e Real Madridit, fituese doli…

1/8: TOTTENHAM - PSG

Super Spurs, deklasojnë Dortmundin në ‘Wembley’

13 February, 2019 @22:57

Përkundër mungesës së lojtarit kryesor të skuadrës, sulmuesit Harry Kane, skuadra e Tottenham Hotspur arriti rezultat tejet pozitv në duelin…

Të gjitha lajmet nga Champions League