Të gjitha lajmet

CHAMPIONSHIP

Befasi në xhiron e fundit, Swansea i Bersant Celinës në Play Off

Befasi në xhiron e fundit, Swansea i Bersant Celinës në Play Off

22 July, 2020 @22:31

Në mënyrë befasuese është mbyllur xhiroja e fundit e Championshipit!

Befasisht, Nottinghami është mposhtur 1-4 nga Stoke në shtëpi, e kjo i ka bërë “nder” Swanseat të Bersant Celinës.

Sonte Swansea e fitoi 1-4 takimin ndaj Readingut dhe kështu me pikë të barabarta por me golaverazh më të mirë ka arritur ta sigurojë Play Off-in, duke e lënë Nottinghamin jashtë. Bersanti në takimin e sotëm u inkuadrua në çastet e fundit të ndeshjes, luajti vetëm pak.

Direkt në Premier League janë ngjitur Leeds dhe WBA, kurse përmes Play Off-it për t’u ngjitur do të luftojnë Brentford, Fulham, Cardiff dhe Swansea.

Ndërkohë në League One zbresin Charlton, Wigan (për shkak të vendimit për t’u dënuar me -12 pikë) dhe Hull City.

ASTON VILLA 1-0 ARSENAL

Villa pranë shpëtimit, Arsenali më i dobët në çerek shekullin e fundit

21 July, 2020 @23:15

Egjiptiani Mahmoud Trezeguet ka shënuar golin e vetëm dhe të fitores për ekipin e tij Aston Villa sonte, në përballje…

PREMIER LEAGUE

Befason Watfordi, shkarkon trajnerin dy xhiro para fundit

19 July, 2020 @15:59

Një lajm befasues nga klubi i Watfordit. Jo që ky klub nuk njihet për shkarkime të çuditshme, mirëpo nuk duket…

CHAMPIONSHIP

Leeds ngjitet në Premier League!

17 July, 2020 @20:32

Pas shumë e shumë tentimeve, më në fund Leeds është ngjitur në Premier League! Skuadra e drejtuar nga i mirënjohuri…

PREMIER LEAGUE

Afati kalimtar në Premier League, caktohen datat

15 July, 2020 @12:36

Janë caktuar zyrtarisht datat mes të cilave klubet e Premier Leagues mund të transferojnë lojtarë. Afati kalimtar “veror” në Premier…

LEAGUE ONE

Për herë të parë në historinë 133 vjeçare, në Championship

Foto: Wycombe/fb

14 July, 2020 @0:56

Klubi me histori 133 vjeçare. Deri në vitin 1993 ka qenë ekip i njohur i ligave jo-profesionale. Po atë…

Të gjitha lajmet nga Premier League