Të gjitha lajmet

GJILANI - TREPÇA '89

Befasohet nga Trepça ‘89, humbë befasisht kreun

Befasohet nga Trepça ‘89, humbë befasisht kreun

27 October, 2019 @16:32

Befasia e ditës ka ndodhur në Gjilan!

Skuadra vendase e Gjilanit u befasua sot nga mitrovicasit e Trepçës ‘89, për ta humbur kështu kreun e klasifikimit.

Skuadra mitrovicase fitoren e arriti falë golave të shënuar në pjesën e dytë. Ishte Arb Manaj (60’) ai që e hapi serinë e golave, kurse fitorja u vulos 5 minuta më vonë përmes supergolit të Engjëll Hotit (65’) nga distanca dhe kështu ndeshja u mbyll me rezultatin përfundimtar 0-2.

TABELA AKTUALE

Kjo humbje bën që Gjilani të jetë nën Ballkanin e Dritën në tabelë momentalisht, kurse mitrovicasit momentalisht janë jashtë zonës së rrezikshme.

BALLKANI 3-0 DUKAGJINI

Super forma e Ballkanit vazhdon, bëhen liderë

27 October, 2019 @16:16

Ballkani është kthyer në krye të klasifikimit në Superligë dhe tashmë është lider i ri i elitës së futbollit. …

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Drita

27 October, 2019 @13:30

Janë caktuar formacionet startuese të Ferizajit dhe të Dritës. FERIZAJ: Blakçori, Halili, Shaljani, Kuka, Asani, Qerkini, Mustafa, Shaqiri, Shala, Livoreka,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Trepça ‘89

27 October, 2019 @13:26

Janë caktuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe të Trepçës ‘89. GJILANI: Haxhihamza, Kastrati, Veliu, Frashëri, Ferreira, Aziz Keita, Useini, Jonuzi,…

VUSHTRRIA 1-0 LLAPI

Pas 8 xhirosh, Vushtrria i gëzohet fitores

Foto: KFVushtrria/arkiv/fb

26 October, 2019 @16:21

Llapi, sikurse edhe Feronikeli në ndeshjen tjetër të ditës, ka bërë gabim në hapa. Llapjanët e drejtuar nga Tahir Batatina…

DRENICA 1-0 FERONIKELI

5 xhiro pa humbje, fitorja e dytë me radhë

Foto: KFDrenica/fb

26 October, 2019 @16:13

Drenica është në formë të mirë dhe tashmë ka fituar edhe derbin drenicak, duke e mposhtur Feronikelin favorit për ndeshjen…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga