Të gjitha lajmet

BALLKANI - FERONIKELI

Befason Ballkani, mposht kampionin në Suharekë

Befason Ballkani, mposht kampionin në Suharekë

24 August, 2019 @19:03

Pas fitores xhiron e kaluar ndaj Drenicës, Feronikeli sot është befasuar nga skuadra e Ballkanit në Suharekë.

Kampioni në fuqi i Kosovës e filloi ndeshjen jo mirë, me golin e parë të vendasve që erdhi që në minutën e 5’ përmes Blend Baftiut.

Më pas, epërsia e vendasve u rrit në 2-0, me Besnik Krasniqin që u tregua i saktë nga pika e bardhë në minutën e 19’ të ndeshjes, ndërsa me këtë rezultat u mbyll edhe e gjithë pjesa e parë.

TABELA AKTUALE

Në pjesën e dytë, Haxhi Neziraj i mysafirëve e ngushtoi rezultatin në 2-1 4 minuta pas fillimit të pjesës së dytë, mirëpo ishte Blend Baftiu ai që ia vulosi fitoren skuadrës së Ismet Munishit, duke shënuar për 3-1 në minutën e 53’ të takimit.

Në 20 minutat e fundit të ndeshjes Feronikeli luajti me një lojtar më pak, me Yll Hoxhën që u përjashtua nga loja pas dy kartonëve të verdhë, mirëpo kjo nuk luajti rol në epilogun final të takimit dhe ndeshja u mbyll me rezultatin përfundimtar 3-1.

Xhiron e ardhshme, Feronikeli e pret në shtëpi Prishtinën në derbin e javës, kurse Ballkani i shkon Llapit në Podujevë.

a

VUSHTRRIA 1-1 TREPÇA'89

Penallti e humbur dhe Vushtrria shpëton nga Muja i rrezikshëm

25 August, 2019 @19:07

Ardian Muja i Trepçës’89 është në formë të mirë në këtë fillim-stinor të Superligës dhe vetëm fati e ka shpëtuar…

DRITA - FLAMURTARI

Bindshëm për fitoren e parë sezonale

25 August, 2019 @18:48

Pas humbjes ndaj Ferizajit në xhiron hapëse, Drita ka reaguar mirë në ndeshjen e dytë sezonale. Gjilanasit ndeshjen e parë…

11-SHET

Formacionet zyrtare:  Vushtrria vs. Trepça ‘89

25 August, 2019 @16:57

Janë caktuar formacionet zyrtare të Vushtrrisë dhe të Trepçës ‘89. VUSHTRRIA: Manxholli, Lushaku, Izmaku, Halimi, Dragusha, Muçaj, Dervishaj, Maxhuni, Zabërgja,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita vs. Flamurtari

25 August, 2019 @16:53

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dritës dhe të Flamurtarit. DRITA:  Tofiloski, Limani, Gërbeshi, Berisha, Blakçori, Bujar Shabani, Hamani, Bunjamin Shabani,…

FERIZAJ - GJILANI

Gjilani kthehet me 3 pikë në shtëpi

24 August, 2019 @19:13

Dy nga gjuajtja e lirë, dhe një gol të shënuar në minutat e fundit të ndeshjes, bënë që Gjilani të…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga