Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KASIMPASA 1-0 GAZIANTEP

Bersant Celina sjell fitoren e ekipit

Bersant Celina sjell fitoren e ekipit


1 October, 2022 @16:31

Mesfushori i Kosovës, Bersant Celina, ka shënuar golin e parë të tij në Superligën turke, ndërsa me këtë gol i ka siguruar ekipit të tij fitore ndaj Gaziantepit, 1-0 [Bersant Celina 57].

Celina u zëvendësua në minutën e 87 nga trajneri, ndërsa 90 minuta në fushë për Kasimpasan ka qenë Florent Hadërgjonaj.

Te ekipi i Gaziantepit, në 17 minutat e fundit ka luajtur Valmir Veliu, por pa ndikim në rezultat.

Kasimpasa me këtë fitore ka kaluar për momentin në pozitën e nëntë të renditjes së Superligës turke, me 12 pikë nga 8 ndeshje.


 
Të gjitha lajmet nga Kosova