Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

DRITA 0-0 FEYENOORD

Betejë heroike, Drita barazon me Feyenoordin

Fotot: Feyenoord/tw

Betejë heroike, Drita barazon me Feyenoordin


22 July, 2021 @23:00

Kampioni i shumëfishtë i Holandës, Feyenoord, është ndalur në Prishtinë në Fadil Vokrri nga nënkampionja e Kosovës, Drita.

Drita ka arritur të barazojë me Feyenoordin 0-0

Skuadra holandeze që stinorin e fundit e përfundoi në pozitë të pestë të renditjes tabelare në Eredivisie, pos rastit konkret në minutën e fundit të kohës shtesë (90+5) kur qëlloi shtyllën përmes rezervistit Francesco Antonucci, ka rrezikuar portën e Faton Malokut, edhe tri herë tjera (2 në pjesë të parë dhe 1 në pjesë të dytë) por ish-portieri i kombëtares së Kosovës ka qenë në vend.

Drita vs Feyenoord

Një paraqitje heroike e të përzgjedhurve të Ardian Nuhiut, që nuk ndërroi asnjë lojtar nga 11-shja startuese deri në minutën e 86 të ndeshjes, kur Astrit Falziu i la vendin Driton Islamit dhe Almir Ajzeraj në minutat shtesë ia la vendin Betim Haxhimusës kurse Almir Kryeziu zëvendësoi Arbnor Mujën.

Drita

Organizim tejet i mirë në lojë të gjilanasve, derisa Intelektualët në tribuna nuk u ndalën për asnjë moment në përkrahje - bën që Drita të duket e barabartë në shumë aspekte karshi ekipit të famshëm holandez.

Feyenoord

Mbrojtja me në krye kapitenin Ardian Limani funksionoi thuajse perfekt te bardhekaltërit e Gjilanit, kurse me përvojën e Jamal Aragos dhe Ardian Cuculit, Drita thuajse nuk pa asnjë rrezik serioz, pos shutave nga largësia dhe 2 rasteve të përmendura, në portë përgjatë gjithë ndeshjes ndaj kundërshtarit shumë më të vlefshëm në shuma të lojtarëve.

Drita vs Feyenoord

Barazimi 0-0 çon me shpresë Dritën në Rotterdam javën tjetër, ndërsa ekipi i Nuhiut do të vazhdojë të shpresojë në një befasi të madhe evropiane për të kërkuar raundin e tretë të Ligës së Konferencës, ku fituesin e kësaj përballjeje e pret Luzerni zviceran.

Drita vs Feyenoord


MIQËSORE

“Lewa” i Malishevës, tash po shënon në Suharekë

FFK Superliga/FFK Liga e parë

“Lewa” i Malishevës, tash po shënon në Suharekë

22/07/21 @ 20:09

TIRANA

Tirana zyrtarizon Hotin

FSHF Kategoria Superiore

Tirana zyrtarizon Hotin

22/07/21 @ 19:55

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Feyenoord

Conference League

Formacionet zyrtare: Drita - Feyenoord

22/07/21 @ 19:39

NGA FSHF

Shqipëria 2 miqësore me Italinë

Kombëtarja

Shqipëria 2 miqësore me Italinë

22/07/21 @ 17:03

ISTOG

4 ndarje te Istogu

FFK Superliga/FFK Liga e parë

4 ndarje te Istogu

22/07/21 @ 14:52

TRAJERI ME KONTRATË TË RE AFATGJATE

Norwich vazhdon besimin te Farke

Premier League/Transfere

Norwich vazhdon besimin te Farke

22/07/21 @ 14:45

MILOT RASHICA

Dita e parë e Rashicës në Norwich

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Dita e parë e Rashicës në Norwich

22/07/21 @ 14:38

KLINË

Argjend Bardhi prezantohet te Dukagjini

FFK Superliga/Transfere

Argjend Bardhi prezantohet te Dukagjini

22/07/21 @ 14:18

TE DRITA

Ardian Nuhiu i qetë edhe pas barazimit të madh

Conference League/FFK Superliga/International

Ardian Nuhiu i qetë edhe pas barazimit të madh

23/07/21 @ 07:34

STATISTIKA TË PËRGJITHSHME NGA NDESHJA

Statistikat e frikshme, Drita i bëri ballë të gjithave

Conference League/FFK Superliga/International

Statistikat e frikshme, Drita i bëri ballë të gjithave

22/07/21 @ 23:41

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Feyenoord

Conference League

Formacionet zyrtare: Drita - Feyenoord

22/07/21 @ 19:39

PAS NDESHJES

Ramadani: Fitore jo komode

Conference League/FFK Superliga/International

Ramadani: Fitore jo komode

20/07/21 @ 20:48

PRISHTINA - CONNAH'S

Super Prishtina, drejt Uellsit me epërsi tri-golëshe!

Conference League/FFK Superliga

Super Prishtina, drejt Uellsit me epërsi tri-golëshe!

20/07/21 @ 19:53

STARTERS

Prishtina-Connah’s Quay Nomads, 11-shet startuese

Conference League/FFK Superliga/International

Prishtina-Connah’s Quay Nomads, 11-shet startuese

20/07/21 @ 16:10

NGA KONFERENCA

Mici: Cilësinë duhet ta dëshmojmë në fushë

Conference League/FFK Superliga/International

Mici: Cilësinë duhet ta dëshmojmë në fushë

19/07/21 @ 20:20

NGA KONFERENCA

Ramadani: Me përkrahje nga “Plisat” do të kemi forcë shtytëse

Conference League/FFK Superliga/International

Ramadani: Me përkrahje nga “Plisat” do të kemi forcë shtytëse

19/07/21 @ 20:14

DRAW RESULTS

Nëse bën befasinë e madhe, Dritën e presin zviceranët

Conference League/FFK Superliga/International

Nëse bën befasinë e madhe, Dritën e presin zviceranët

19/07/21 @ 14:44

DRAW RESULTS

Prishtina kupton kundërshtarin e radhës

Conference League/FFK Superliga

Prishtina kupton kundërshtarin e radhës

19/07/21 @ 14:34


 
Të gjitha lajmet nga Conference League