Të gjitha lajmet

DRITA - FLAMURTARI

Bindshëm për fitoren e parë sezonale

Bindshëm për fitoren e parë sezonale

25 August, 2019 @18:48

Pas humbjes ndaj Ferizajit në xhiron hapëse, Drita ka reaguar mirë në ndeshjen e dytë sezonale.

Gjilanasit ndeshjen e parë të sezonit të ri në shtëpi e mbyllën me fitore bindëse 3-0 ndaj Flamurtarit, për t’i shijuar kështu 3 pikët e para sivjet, ndërkohë që Flamurtari mbetet me 1 pikë pas dy xhirove të para.

Betim Haxhimusa në minutën e 5’ e hapi serinë e golave për Dritën, e më pas Izair Emini (50’) dhe Fidan Gërbeshi (nga pika e bardhë, 79’) bënë që ndeshja të mbyllet me rezultatin përfundimtar 3-0, ndeshje kjo që u dominua në çdo aspekt nga vendasit.

TABELA AKTUALE

Në xhiron që vjen, Drita udhëton në Klinë për t’u përballur me Dukagjinin, kurse Flamurtari në Prishtinë e pret Ferizajin.

j

VUSHTRRIA 1-1 TREPÇA'89

Penallti e humbur dhe Vushtrria shpëton nga Muja i rrezikshëm

Foto nga arkivi

25 August, 2019 @19:07

Ardian Muja i Trepçës’89 është në formë të mirë në këtë fillim-stinor të Superligës dhe vetëm fati e ka shpëtuar…

11-SHET

Formacionet zyrtare:  Vushtrria vs. Trepça ‘89

25 August, 2019 @16:57

Janë caktuar formacionet zyrtare të Vushtrrisë dhe të Trepçës ‘89. VUSHTRRIA: Manxholli, Lushaku, Izmaku, Halimi, Dragusha, Muçaj, Dervishaj, Maxhuni, Zabërgja,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita vs. Flamurtari

25 August, 2019 @16:53

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dritës dhe të Flamurtarit. DRITA:  Tofiloski, Limani, Gërbeshi, Berisha, Blakçori, Bujar Shabani, Hamani, Bunjamin Shabani,…

FERIZAJ - GJILANI

Gjilani kthehet me 3 pikë në shtëpi

24 August, 2019 @19:13

Dy nga gjuajtja e lirë, dhe një gol të shënuar në minutat e fundit të ndeshjes, bënë që Gjilani të…

BALLKANI - FERONIKELI

Befason Ballkani, mposht kampionin në Suharekë

24 August, 2019 @19:03

Pas fitores xhiron e kaluar ndaj Drenicës, Feronikeli sot është befasuar nga skuadra e Ballkanit në Suharekë. Kampioni në fuqi…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga