Të gjitha lajmet

KOSOVA - SUEDIA

Blend Baftiu: Ndjenjë e papëshkrueshme, presim paraqitje të mirë

Foto: FFK

Blend Baftiu: Ndjenjë e papëshkrueshme, presim paraqitje të mirë

10 January, 2020 @19:49

Në Doha të Katarit, sot Kosova ka zhvilluar stërvitjen e tretë para miqësores jozyrtare ndaj Suedisë.

“Stërvitja e sotme ka nisur me ushtrimet e zakonshme fizike, vrapim dhe lojë në hapësirë të vogël me pasime të shpejta. Më pas përzgjedhësi Challandes ka punuar në skemat taktike dhe në lojën me presion të lartë, duke i dhënë vazhdimisht instruksionet e tij për futbollistët.” - shkruhet në njoftimin e FFK-së, ndërkohë që pas stërvitjeve, për faqen zyrtare të FFK-së ka foluar Blend Baftiu, talenti i Ballkanit për të cilin kjo është hera e parë që ftohet nga përfaqësuesja.

”Është një ndjenjë e veçantë dhe e papërshkrueshme, por edhe përgjegjësi të jesh pjesë e skuadrës A. Është hera e parë për mua që kam marrë ftesë nga përzgjedhësi Challandes dhe po ndjehem shumë mirë në mesin e bashkëlojtarëve. Stërvitjet po shkojnë shumë mirë, prandaj besoj që do të kemi paraqitje të mirë kundër Suedisë.

Të gjithë lojtarët janë të motivuar dhe angazhimi i secilit në stërvitje është maksimal. Për këtë arsye pres që të kemi një prezantim sa më të mirë në ndeshjen e së dielës. Normalisht që ëndërr dhe synim i imi është që edhe në të ardhmen të jem pjesë e përfaqësueses.” - u shpreh Baftiu.

Ndeshja mes Kosovës dhe Suedisë luhet më 12 janar, pra pas dy ditëve.

KOSOVA

Kosova zhvillon stërvitjen e parë në Doha

9 January, 2020 @15:34

Përfaqësuesja e Kosovës, sot ka zhvilluar stërvitjen e parë të saj në Doha, para ndeshjes miqësore kundër Suedisë. Stërvitja e…

ATEROJNË

Futbollistët e Kosovës arrijnë në Katar

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi/ Arkiv

8 January, 2020 @17:11

Ndeshja miqësore që do të zhvillohet ndaj Suedisë më 12 janar në Doha të Katarit, për Kosovën pritet të jetë…

PARA RRUGËTIMIT

FFK-ja viziton ekipin para udhëtimit në Katar

Foto: FFK

7 January, 2020 @21:23

Futbollistët e Kosovës një ditë para nisjes për në Katar për miqësore me Suedinë, janë takuar me kryetarin e FFK-së…

ZURICH

Hekuran Kryeziu i kthehet fushës

Fotot: FCZurich/fb

7 January, 2020 @17:54

Pas lëndimit mbi gjashtë mujor, mesfushori i pazëvendësueshëm i Kosovës, Hekuran Kryeziu i është kthyer stërvitjeve me skuadrën e tij,…

BLICK

Zviceranët në frikë! Po u ikën edhe Zeqiri te Kosova

Screenshot: Blick

25 December, 2019 @0:02

Pas fotografisë së botuar në faqen zyrtare të Federatës së Futbollit të Kosovës në Instagram, ku shihet sulmuesi i Lausannes…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja