Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SELEKTORI I RI

Blick: Alex Frei trajner i Kosovës?!

Blick: Alex Frei trajner i Kosovës?!


15 October, 2021 @16:00

E përditshmja zvicerane Blick, në faqet online të sportit ka publikuar një lajm sot që flet për mundësinë e ish-sulmuesit të Zvicrës, Alexander Frei për tu bërë selektor i ri i Kosovës në futboll.

Kosova pardje shkarkoi nga detyra selektorin zviceran Bernard Challandes. Challandes qëndroi katër vjet në stolin e Kosovës.

“Kërkimet për pasuesin e Bernard Challandes po vazhdojnë pandërprerje për FFK-në. Në biseda është edhe një zviceran për të kryer këtë detyrë,” ka bërë të ditur fillimisht gazeta.

“Sipas informatave që ka siguruar Blick, Alex Frei 42-vjeçar është favorit për të zëvendësuar Challandesin. Legjenda e Baselit dhe e Zvicrës, është aktualisht trajner i Willit, ndërsa sipas raporteve të siguruara, kreu i FFK-së do të jetë në Zvicër të premtën. John Gregory (67-vjeç, britanik) dhe Primoz Gliha (54-vjeç, slloven) janë kandidatët tjerë,” ka përmendur Blick.

Kosova është e fundit në Grupin B kualifikues për Botëror drejt Katarit pas humbjes ndaj Gjeorgjisë disa ditë më parë.

Kosova është duke shikuar selektorin e ri për të pas kampanjë të suksesshme në kuadër të Ligës së Kombeve që nis në qershor të vitit të ardhshëm.

Më parë, si opsione për të zëvendësuar Challandesin janë përmendur edhe ish-trajner i Bayernit, Felix Magath si dhe ish-selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi. Këtij të fundit kontrata me Azerbajxhanin i përfundon në muajin e ardhshëm.


DRENICA - FERONIKELI

Drenica deklason Niklin, ngjitet në krye

FFK Superliga

Drenica deklason Niklin, ngjitet në krye

15/10/21 @ 15:04

ONIX - ISTOGU

Onixi mposhtë Istogun, fiton derbin lokal

FFK Liga e parë

Onixi mposhtë Istogun, fiton derbin lokal

15/10/21 @ 14:59

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drenica - Feronikeli

15/10/21 @ 12:39

ULPIANA - DRITA

Ulpiana “arrë e fortë”, e ndalë edhe Dritën

FFK Superliga

Ulpiana “arrë e fortë”, e ndalë edhe Dritën

15/10/21 @ 14:56

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ulpiana - Drita

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Ulpiana - Drita

15/10/21 @ 12:35

KONFERENCA E FUNDTI SI TRAJNER

Challandes falenderon të gjithë! Vendimi jo i kënaqshëm

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Challandes falenderon të gjithë! Vendimi jo i kënaqshëm

13/10/21 @ 14:16

KOSOVA

ZYRTARE: Shkarkohet Bernard Challandes!

Kualifikimet për Botëror/Kosova

ZYRTARE: Shkarkohet Bernard Challandes!

13/10/21 @ 13:08

FIFA

FIFA reagon ashpër pas incidentit në “Air Albania”

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria/International

FIFA reagon ashpër pas incidentit në “Air Albania”

13/10/21 @ 11:24

PARALAJMËRIMI

Konferencë për media sot! Pritet largimi i Bernard Challandes

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Konferencë për media sot! Pritet largimi i Bernard Challandes

13/10/21 @ 11:13

SHQIPËRIA

Reja: Luajtëm si të barabartë, nuk e merituam humbjen

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Reja: Luajtëm si të barabartë, nuk e merituam humbjen

12/10/21 @ 23:48

KOSOVA - GJEORGJIA

Challandes: Luajtëm mirë, prandaj jam i zhgënjyer

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Challandes: Luajtëm mirë, prandaj jam i zhgënjyer

12/10/21 @ 23:13

SHQIPËRI - POLONI

Polonia fiton në Tiranë, shuhen shpresat për Botëror

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Polonia fiton në Tiranë, shuhen shpresat për Botëror

12/10/21 @ 23:05

SHQIPËRI - POLONI

Shqipëri - Poloni, rifillon ndeshja

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Shqipëri - Poloni, rifillon ndeshja

12/10/21 @ 22:42

KOSOVA - GJEORGJIA

Humbje nga Gjeorgjia, Kosova e fundit në grup

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Humbje nga Gjeorgjia, Kosova e fundit në grup

12/10/21 @ 22:39

SHQIPËRI - POLONI

Shqipëri - Poloni, ndërpritet ndeshja

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Shqipëri - Poloni, ndërpritet ndeshja

12/10/21 @ 22:25


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror