Të gjitha lajmet

POGRADECARI

Bomba e Gjilanit! Super Enea Koliçi përforcon skuadrën

Bomba e Gjilanit! Super Enea Koliçi përforcon skuadrën

29 July, 2020 @23:45

Gjilani, që përfundoi nënkampion i Kosovës në stinorin 2019/20 dhe siguroi pjesëmarrjen në gara evropiane, ka bërë të ditur përforcimin e radhës.

Ai është njëri ndër portierët më të mirë të Shqipërisë, Enea Koliçi, që ka pranuar të veshë fanellën e skuadrës së kuqe të qytetit nga Anamorava.

Enea Kolici

Koliçi ka nënshkruar kontratë 2 vjeçare me Gjilanin, ndërsa në karrierën e tij ai ka bagazh të madh pasi që ka qenë pjesë e elitës greke të futbollit dhe në skuadrat që kanë luftuar për titull në Shqipëri si Kukësi e Skënderbeu.

Pogradecari Koliçi do të prezantohet si futbollist i ri i Gjilanit në ditët në vijim ka bërë të ditur ekipi përmes një komunikate të lëshuar sonte.

PRISHTINA

Heroi i Kupës John, flet pas ndeshjes

FOTO / Prishtina

29 July, 2020 @21:13

Heroi i Kupës së Kosovës për Prishtinën, Oto John, pas ndeshjes ka thënë se Kupa ishte objektivi i tyre. “Ndjenjë…

FINALJA E KUPËS

Oto John vendimtar, kupa e Prish7inës!

29 July, 2020 @19:46

Fituese e Kupës së Kosovës për sezonin 2019/2020 është skuadra e Prishtinës, që këtë garë sot e fitoi për herë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

LIVE: Prishtina - Ballkani

29 July, 2020 @17:30

Finalja e Kupës së Kosovës Prishtina - Ballkani 1-0 FORMACIONET ZYRTARE 1’- Fillon ndeshja 5’- Korner për Ballkanin 6’-…

LLAPI

Llapi përsëri me portier italian

FOTO / Llapi

29 July, 2020 @17:12

Sikurse në stinorin e kaluar, edhe sivjet te Llapi në portë do të jetë një portier italian. Llapi ka arritur…

FINALJA E KUPËS

Prishtina vs. Ballkani, 11-shet startuese

Foto: FC Prishtina

29 July, 2020 @16:57

Me fillim nga ora 17:45, Prishtina dhe Ballkani përballen mes vete në finalen e Kupës. 11-SHET STARTUESE: PRISHTINA: Bekaj, Thaqi,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga