Të gjitha lajmet

BRAZILI - MEKSIKA

Brazili s’lejon befasi

Brazili s’lejon befasi

2 July, 2018 @17:48

Çerekfinalisti i pestë i Botërorit të Rusisë është Brazili.

a

5 herë kampioni i Botës e mposhti sot Meksikën, ndërsa autor të golave të Brazilit ishin Neymar, i cili shënoi pas shërbimit nga Willian, dhe Firmino, i inkuadruar nga banka rezervë.

SKEMA DREJT FINALES

Siç pritej, Brazili ishte skuadër më dominuese, derisa Meksika tentonte të rrezikonte kohë pas kohe në stilin e saj, me kundërsulme.

Në çerekfinale Brazili takohet me fituesin e duelit mes Belgjikës dhe Japonisë, duel ky që luhet sonte me fillim nga ora 20:00.

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14 May, 2019 @11:16

Roma ka bërë të ditur sot se legjenda e skuadrës Daniele De Rossi do të largohet nga klubi në fund…

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15 March, 2019 @20:46

Në mbledhjen e nëntë të Këshillit të FIFAs sot në Miami të SHBA-së, është zyrtarizuar numri i 48 ekipeve pjesëmarrëse…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018