Të gjitha lajmet

KROACIA - DANIMARKA

Kroacia përpara, pas dramës në penallti

Foto: FIFA/fb/tw

Kroacia përpara, pas dramës në penallti

1 July, 2018 @22:33

Kroacia
Danimarka
Kroacia 1(3) : 1(2) Danimarka
M. Mandžukić 4' 1' M. Jørgensen

Stadion Nizhny Novgorod, Nizhniy Novgorod.
Dy golat më të shpejt të Botërorit i shënuan, por pas kësaj patën raste vetëm gjysmake dhe çuan ndeshjen në vazhdime. Kroacia dhe Danimarka nuk dhanë shumë nga ajo që pritej gjatë ndeshjes ndërsa në vazhdime dominoi lodhja, derisa Ante Rebic kaloi Kasper Schmeichelin doli prapa mbrojtjes dhe shkonte te goli, kur Mathias Jorgensen startoi për të bërë penallti. RRUGA DREJT TITULLIT Luka Modric shutoi dhe Kasper Schmeichel mbrojti penalltinë e kroatëve për të çuar ndeshjen në penallti. E në penallti, heronjë të vërtetë kanë qenë portierët, Daniel Subasic i Kroacisë dhe Kasper Schmeichel i Danimarkës, të cilët mbrojtën penallti dhe çuan dramën deri në fund, kur Ivan Rakitic, shënoi penalltinë e fundit për kroatët për t'i çuar ata në çerekfinale. Kroacia do të ndeshet me organizatorin, Rusinë në çerekfinale, ndërsa Danimarka eliminohet nga Botërori. Croatia vs Denmark

PENALLTITË:

KROACIA DANIMARKA
Milan Badelj mbron portieri danez shtylla Christian Erikssen
Andrej Kramaric GOL GOL Simon Kjaer
Luka Modric GOL GOL Michael Krohn-Dehli
Josip Pivaric mbron portieri danez mbron portieri kroat Lasse Schone
Ivan Rakitic GOL mbron portieri kroat Nicolai Jorgensen


11-SHET

Formacionet: Kroacia - Danimarka

1 July, 2018 @19:02

Janë publikuar formacionet startuese të Kroacisë dhe të Danimarkës.

SPANJA - RUSIA

Befasia e radhës, Rusia eliminon Spanjën pa ide

Fotot: FIFA/fb

1 July, 2018 @17:58

Tashmë mbajtja e tepërt e topit dhe loja me te pa konkretizuar rast, ndëshkohet dhe atë në mënyrën më të…

JAVIER MASCHERANO

Zyrtarisht pensionohet nga Argjentina

1 July, 2018 @17:26

Pas eliminimit nga Kupa e Botës kundër Francës, lojtari i Argjentinës Javier Mascherano, ka deklaruar se përfundimisht do të pensionohet…

DITARI RUS (14)

Mësuesi Tabarez

1 July, 2018 @15:03

Jose Mujica jetonte në një shtëpi goxha të vogël, që mund ta quanim kasolle në periferi të Montevideos. Pasi kishte…

11-SHET: SPANJA - RUSIA

Formacionet: Spanja-Rusia

1 July, 2018 @14:57

Janë publikuar 11-shet startuese të duelit të tretë të së tetës së finales së Kupës së Botës, ndërmjet Spanjës dhe…

MESFUSHORI ANGLEZ

Jack Wilshere afër Fenerbahçes

Foto: uefa/el/fb

1 July, 2018 @11:13

Mesfushori anglez Jack Wilshere, ditë më parë është liruar nga klubi londinez Arsenal. Kandidati kryesor për ta shtuar në skuadër…

MAURIZIO SARRI

Javën tjetër zyrtarizohet në PremierLeague

Foto: uefa.com

1 July, 2018 @9:47

Trajneri i deritashëm i Napolit, Maurizio Sarri, me të filluar java tjetër, çdo ditë mund të zyrtarizohet si shef i…

URUGUAJI - PORTUGALIA

Bie kampioni evropian, Cavani çon Uruguajin tutje

Foto: FIFA/fb

30 June, 2018 @21:52

Me dy gola të bukura të Edinson Cavanit, Uruguaji ka arritur çerekfinalen e Kampionatit Botëror Rusia 2018. Uruguaji ka…

SULMUESI I SHQIPËRISË

Manaj në ligën e dytë spanjolle

BOROZANI/ L. D.

30 June, 2018 @19:32

Sulmuesi i Shqipërisë, Rey Manaj, është shitur nga ekipi i tij, Inter, në drejtim të ekipit spanjoll Albacete. Njoftimin e…

11-SHET: URUGUAJI-PORTUGALIA

Formacionet: Uruguaji - Portugalia

30 June, 2018 @19:12

Pak para fillimit të ndeshjes së dytë të tetës së finales së Botërorit Rusia 2018 dhe ekipit fitues që…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018