Të gjitha lajmet

SPANJA - RUSIA

Befasia e radhës, Rusia eliminon Spanjën pa ide

Fotot: FIFA/fb

Befasia e radhës, Rusia eliminon Spanjën pa ide

1 July, 2018 @17:58

Spanja
Rusia
Spanja 1(3) : 1(4) Rusia
S. Ignashevich (AG) 12' 41' A. Dzyuba (P)

Luzhniki, Moskë.
Befasia e radhës, Rusia eliminon Spanjën pa ide
Befasia e radhës, Rusia eliminon Spanjën pa ide
Befasia e radhës, Rusia eliminon Spanjën pa ide
Befasia e radhës, Rusia eliminon Spanjën pa ide
Tashmë mbajtja e tepërt e topit dhe loja me te pa konkretizuar rast, ndëshkohet dhe atë në mënyrën më të rrezikshme të mundshme. Spain celebration Kur spanjollët dukeshin se do të merrnin lehtë ndeshjen me avantazhin e shpejtë përmes autogolit të Sergei Ignashevichit, Artem Dzyuba barazoi nga penalltia për të çuar ekipet në pjesë, 1-1. Në pjesë të dytë përkundër tentimeve Spanja nuk arriti të shënojë edhe njëherë dhe ndeshja shkoi në vazhdime. Aty, përkundër se fliste vetëm Spanja raste konkrete maksimalisht kishte - 1. Kur zëvendësuesi Rodrigo doli në krah të Akfineevit, por shuti i tij u mbrojt nga portieri rus. RRUGA DREJT FINALES E Rusia mençur, çoi ndeshjen deri te penalltitë, ku u tregua më e vëmendshme dhe me rezultat 4-3, pas penalltive eliminoi Spanjën nga Botërori. Spain vs Russia Ky është sukses historik i Rusisë, që për herë të parë si shtet në veti [pas ndarjes së BRSS-së] po arrin në tetëshen më të mirë të një Botërori. Spanja vs Rusia

PENALLTITË:

SPANJA RUSIA
Andres Iniesta GOL GOL Fyodor Smolov
Gerard Pique GOL GOL Sergei Ignashevich
Koke x GOL Aleksandr Golovin
Sergio Ramos GOL GOL Denis Cheryshev
Iago Aspas x - -


JAVIER MASCHERANO

Zyrtarisht pensionohet nga Argjentina

1 July, 2018 @17:26

Pas eliminimit nga Kupa e Botës kundër Francës, lojtari i Argjentinës Javier Mascherano, ka deklaruar se përfundimisht do të pensionohet…

DITARI RUS (14)

Mësuesi Tabarez

1 July, 2018 @15:03

Jose Mujica jetonte në një shtëpi goxha të vogël, që mund ta quanim kasolle në periferi të Montevideos. Pasi kishte…

11-SHET: SPANJA - RUSIA

Formacionet: Spanja-Rusia

1 July, 2018 @14:57

Janë publikuar 11-shet startuese të duelit të tretë të së tetës së finales së Kupës së Botës, ndërmjet Spanjës dhe…

MESFUSHORI ANGLEZ

Jack Wilshere afër Fenerbahçes

Foto: uefa/el/fb

1 July, 2018 @11:13

Mesfushori anglez Jack Wilshere, ditë më parë është liruar nga klubi londinez Arsenal. Kandidati kryesor për ta shtuar në skuadër…

MAURIZIO SARRI

Javën tjetër zyrtarizohet në PremierLeague

Foto: uefa.com

1 July, 2018 @9:47

Trajneri i deritashëm i Napolit, Maurizio Sarri, me të filluar java tjetër, çdo ditë mund të zyrtarizohet si shef i…

URUGUAJI - PORTUGALIA

Bie kampioni evropian, Cavani çon Uruguajin tutje

Foto: FIFA/fb

30 June, 2018 @21:52

Me dy gola të bukura të Edinson Cavanit, Uruguaji ka arritur çerekfinalen e Kampionatit Botëror Rusia 2018. Uruguaji ka…

SULMUESI I SHQIPËRISË

Manaj në ligën e dytë spanjolle

BOROZANI/ L. D.

30 June, 2018 @19:32

Sulmuesi i Shqipërisë, Rey Manaj, është shitur nga ekipi i tij, Inter, në drejtim të ekipit spanjoll Albacete. Njoftimin e…

11-SHET: URUGUAJI-PORTUGALIA

Formacionet: Uruguaji - Portugalia

30 June, 2018 @19:12

Pak para fillimit të ndeshjes së dytë të tetës së finales së Botërorit Rusia 2018 dhe ekipit fitues që…

FRANCA - ARGJENTINA

Mbappe show, Franca rrënon Argjentinën

30 June, 2018 @17:53

Me një paraqitje maestrale të tinejxherit, Kylian Mbappe, Franca ka eliminuar finalistin e Botërorit të fundit, Argjentinën, duke e mposhtur…

VALON BERISHA

Para zyrtarizimit

Foto: Lazio/fb

30 June, 2018 @17:02

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës dhe i Salzburgut, Valon Berisha, është duke kryer testet mjekësore te Lazio sot, ku pritet…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018