Të gjitha lajmet

FRANCA - ARGJENTINA

Mbappe show, Franca rrënon Argjentinën

Mbappe show, Franca rrënon Argjentinën

30 June, 2018 @17:53

Franca
Argjentina
Franca 4 : 3 Argjentina
A. Griezmann (P), 13', B. Pavard 57', K. Mbappé 64', 68' 41' Á. Di María. 48' G. Mercado, 90' S. Agüero

Kazan Arena, Kazan.
Mbappe show, Franca rrënon Argjentinën
Mbappe show, Franca rrënon Argjentinën
Mbappe show, Franca rrënon Argjentinën
Me një paraqitje maestrale të tinejxherit, Kylian Mbappe, Franca ka eliminuar finalistin e Botërorit të fundit, Argjentinën, duke e mposhtur 4-3. Ndeshja ka qenë e jashtëzakonshme, derisa Franca kaloi heret në epërsi, kur Mbappe në një kundërsulm të shpejt u rrënua në zonë, që çoi në penallti. France vs Argentina Antoine Griezmann shënoi nga penalltia për 1-0. Argjentina nisi organizimet për të barazuar dhe e arriti pas një goditjeje fantastike të Angel Di Marias, 4 minuta para fundit të pjesës së parë, 1-1. Hugo Lloris ishte i pafuqishëm në këtë rast, nga goditja e Di Marias. RRUGA DREJT FINALES Me të filluar pjesa e dytë Argjentina avancoi. Topin e dëbuar pas kornerit argjentinas e kapi Lionel Messi që shutoi drejt portës, ndërsa Gerardo Mercado e devijoi për 2-1 në të mirë të Argjentinës. France vs Argentina Pas kësaj, në fushë foli fuqia franceze. Ka qenë mbrojtësi i krahut Benjamin Pavard që me goditje nga jashtë ka gjetur portën për të barazuar 2-2. France vs Argentina E dalldisjen e mbrojtjes argjentinase e ka shfrytëzuar terminatori Mbappe, që me dy gola, fuqishëm, ka çuar Francën në epërsi 4-2. France vs Argentina Në minutat shtesë ka qenë Sergio Aguero që uli epërsinë franceze në një gol, duke shënuar për 4-3. Derisa Argjentina merr biletën kthyese për në shtëpi, Franca pret fituesin e ndeshjes Urugaj-Portugalia në çerekfinale. France vs Argentina France vs Argentina

VALON BERISHA

Para zyrtarizimit

Foto: Lazio/fb

30 June, 2018 @17:02

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës dhe i Salzburgut, Valon Berisha, është duke kryer testet mjekësore te Lazio sot, ku pritet…

MALMO

Rivali i Dritës, me dy shqiptarë në ekip

30 June, 2018 @16:01

Malmo, kampioni i Suedisë, që është rivali i radhës i Dritës në Ligë të Kampionëve është ekip me shumë përvojë.…

11-SHET: FRANCA - ARGJENTINA

Formacionet: Franca -  Argjentina

30 June, 2018 @14:48

Janë publikuar 11-shet startuese të përballjes së parë të së tetës së finales së Botërorit Rusia 2018, Franca - Argjentina.…

UEFA FUTSAL

Feniks organizator i “Main Round”

30 June, 2018 @11:42

Klubi i futsallit, FC Feniks nga Drenasi e ka fituar nga UEFA organizimin e rrethit të dytë Ligës së Kampionëve…

HISTORIKE NGA DRITA

Drita “kampione” e fazës preliminare e Ligës së Kampionëve

29 June, 2018 @22:55

Kampionia e Kosovës ka shënuar fitore të madhe sot, duke u bërë tashmë ekipi i parë kosovar që arrin dy…

JUGKOREANI

Prej Botërorit në Premier Ligë

29 June, 2018 @19:59

Kapiteni i reprezentacionit të Koresë Jugore, Ki Sung Yueng, është lojtar i ri i Newcastle Unitedit, ka bërë të ditur…

FORMACIONET E FINALES PRELIMINARE

11-shet: Lincoln - Drita

29 June, 2018 @19:54

Janë përcaktuar 11-shet startuese nga trajneri i Lincolnit, Yiyi dhe ai i Dritës, Bekim Isufi, para përballjes finale të fazës…

GRUPI G: PANAMAJA-TUNIZIA

Khazri me gol e asist, sjell fitoren

Foto: FIFA/Squawka

28 June, 2018 @22:28

Tunizia shkon në shtëpi duke festuar fitoren ndaj Panamasë 2-1 sonte. Dy ekipet e eliminuara nga Grupi G u takuan…

GRUPI G: ANGLIA-BELGJIKA

Januzaj me supergol, njofton anglezët me humbje

Fotot: FIFA/Squawka

28 June, 2018 @21:56

Në duelin që vendosi fituesin e Grupit G, ndërmjet Anglisë dhe Belgjikës, vendimtar ka qenë krahu me origjinë shqipe që…

EUROPA - PRISHTINA

Goli si mysafir jep shpresë

28 June, 2018 @19:50

Prishtina ka shënuar barazimin e parë në një garë të UEFA-së sot. Bardhekaltërit kanë barazuar ndaj Europës nga Gjibraltari 1-1…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018