Të gjitha lajmet

GRUPI G: PANAMAJA-TUNIZIA

Khazri me gol e asist, sjell fitoren

Foto: FIFA/Squawka

Khazri me gol e asist, sjell fitoren

28 June, 2018 @22:28

Tunizia shkon në shtëpi duke festuar fitoren ndaj Panamasë 2-1 sonte.

Dy ekipet e eliminuara nga Grupi G u takuan sonte, ndërsa Panamaja kaloi në epërsi në pjesë të parë, 1-0.

Panama

Mirëpo, në pjesë të dytë pasoi një lojë e shpejtë tuniziane që bëri rikthimin dhe përmbysjen e rezultatit, në 1-2.

ORARI dhe TABELA

Ka qenë dhjetëshja tuniziane, Wahbi Khazri, që në golin e parë asistoi dhe më pas shënoi për fitore.

Panama

Njeriu i ndeshjes solli gëzim të madh te fituesit ndërsa u larguan nga Rusia me 3 pikë në xhep, dhe në vend të tretë, mbi Panamanë.

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14 May, 2019 @11:16

Roma ka bërë të ditur sot se legjenda e skuadrës Daniele De Rossi do të largohet nga klubi në fund…

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15 March, 2019 @20:46

Në mbledhjen e nëntë të Këshillit të FIFAs sot në Miami të SHBA-së, është zyrtarizuar numri i 48 ekipeve pjesëmarrëse…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018