Të gjitha lajmet

GRUPI H: POLONIA - JAPONIA

Me anti-futboll në fund, Japonia shkon tutje

Fotot: FIFA

Me anti-futboll në fund, Japonia shkon tutje

28 June, 2018 @18:05

Japonia është kualifikuar si e dyta nga Grupi H për shkak të rregullës fair-play në të tetën e finales.

Edhe pse japonezët u mposhtën nga Polonia sot [këtyre të fundit nuk i duhej fitorja fare, pasi qenë eliminuar më parë] humbja e Senegalit nga Kolumbia bëri që samurajët të shkojnë [për shkak të rregullës fair-play, më pak kartona sesa Senegali].

Poland celeb

Sidoqoftë, përkundër se fituan me rregullën fair-play biletën për të tetën e finales, Japonia dhe Polonia në dhjetë minutat e fundit bën anti-futbollin, duke pasuar topin kot nëpër fushë dhe duke mos rrezikuar rezultatin që çonte Japoninë tutje.

ORARI dhe TABELA

Golin e vetëm dhe të fitores për Poloninë e shënoi mbrojtësi i Southamptonit, Jan Bednarek, pas gjuajtjes së lirë të Rafal Kurzawas.

Në fund, Kolumbia del e para nga grupi, Japonia si e dyta, ndërsa Senegali me Poloninë shkuan në shtëpi.

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14 May, 2019 @11:16

Roma ka bërë të ditur sot se legjenda e skuadrës Daniele De Rossi do të largohet nga klubi në fund…

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15 March, 2019 @20:46

Në mbledhjen e nëntë të Këshillit të FIFAs sot në Miami të SHBA-së, është zyrtarizuar numri i 48 ekipeve pjesëmarrëse…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018