Të gjitha lajmet

GRUPI H: SENEGALI - KOLUMBIA

Kolumbia si lidere, Senegalin e tradhëtojnë kartonat

Foto: UCL/fb

Kolumbia si lidere, Senegalin e tradhëtojnë kartonat

28 June, 2018 @17:55

Me një gol të shënuar nga qendërmbrojtësi i Barcelonës, Yerry Mina, Kolumbia ka shënuar fitoren e dytë dhe të nevojshme për tu kualifikuar tutje në Botëror.

Columbia

Ky gol, ka çuar Kolumbinë në krye të Grupit H, ndërsa në anën tjetër Senegalin në shtëpi [për shkak se afrikanët kishin më shumë kartonë sesa Japonia, pasi që pikët dhe golaverazhi ishte krejtësisht i barbartë/ Senegali ka 1 karton të verdhë më shumë sesa Japonia].

ORARI dhe TABELA

Senegali për 75 minuta ishte në lojë për të shkuar tutje, pasi që Japonia në ndeshjen tjetër mposhtej dhe barazimi 0-0 i çonte ata përpara.

Columbia

Krejt kjo, derisa Mina shënoi me kokë për të çuar cafeterot përpara.

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14 May, 2019 @11:16

Roma ka bërë të ditur sot se legjenda e skuadrës Daniele De Rossi do të largohet nga klubi në fund…

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15 March, 2019 @20:46

Në mbledhjen e nëntë të Këshillit të FIFAs sot në Miami të SHBA-së, është zyrtarizuar numri i 48 ekipeve pjesëmarrëse…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018