Të gjitha lajmet

GRUPI E: ZVICRA - KOSTA RIKA

Zvicra me pikën e nevojshme për kualifikim

Fotot: FIFA/twitter

Zvicra me pikën e nevojshme për kualifikim

27 June, 2018 @22:35

Zvicra
Kosta Rika
Zvicra 2 : 2 Kosta Rika
Blerim DZEMAILI 31', Josip DRMIC 88' 56' Kendall WASTON, 90'+3 Yann SOMMER (AG)

Stadion Nizhny Novgorod, Nizhniy Novgorod.
Duke mos u varur fare nga ndeshja tjetër që zhvillohej në të njejtën kohë [Brazili-Serbia] Zvicra ka siguruar pikën e nevojshme për të tubuar 5 pikë në total dhe kaluar tutje, në të tetën e finales. Blerim Xhemajli i dha epërsinë Zvicrës, ndërsa për Kosta Rikën barazoi Kendall Waston. Costa Rica E më pas, kur u mendua se Zvicra po e fitonte ndeshjen me golin e Josip Drmicit, ka qenë sulmuesi Bryan Ruiz që pa penalltinë e tij të dëbuar nga shtylla e prej shpinës së portierit Yann Sommer të përfundojë në rrjetë, për 2-2. TABELA dhe ORARI Në fakt, Kosta Rika ka pasur tepër raste të mira në 15 minutat e para të ndeshjes. Katër raste të qindpërqindta dhe shtylla të goditura - por goli nuk erdhi assesi në 45 minutat e para. Në fund, Zvicra përfundoi e dyta duke nxjerrë të tetën e finales me Suedinë, ndërsa Kosta Rika duke shënuar kompletoi statistikën se të gjitha skuadrat pjesëmarrëse të Botërorit Rusia 2018, kanë shënuar së paku një gol në këtë turne. a

GRUPI E: SERBIA - BRAZILI

Brazili dërgon Serbinë në shtëpi

27 June, 2018 @22:22

Brazili duke e mposhtur Serbinë me rezultat 2-0, arriti të sigurojë vendin e parë në grup dhe të dalë në…

11-SHET

Formacionet: Zvicra - Kosta Rika

27 June, 2018 @19:11

Janë publikuar formacionet startuese të Zvicrës dhe të Kosta Rikës.

11-SHET

Formacionet: Serbia - Brazili

27 June, 2018 @19:04

Janë publikuar formacionet startuese të Serbisë dhe të Brazilit.

ROSSONERI

Milan përjashtohet nga garat evropiane

27 June, 2018 @18:29

Për shkak të thyerjes së rregullave të fair-playit financiar, Milan, është suspenduar nga garat evropiane për një stinor - ka…

GRUPI F: MEKSIKA-SUEDIA

Dalin si liderë

27 June, 2018 @18:08

Me një lojë fenomenale të treguar në pjesë të dytë të ndeshjes, Suedia ka arritur që të shënojë fitoren më…

GRUPI F: KOREA-GJERMANIA

Korea luan futboll, çon kampionin në shtëpi

27 June, 2018 @17:57

Suedia ia kishte lehtësuar punën Gjermanisë. Me epërsi prej 3-0 ndaj Meksikës, Suedia kualifikohej, ndërsa Gjermanisë i duhej një fitore…

NABY KEITA

Befasohet gjatë prezentimit

Foto: Liverpool Official

27 June, 2018 @15:58

Që prej largimit të Steven Gerrardit nga ekipi në vitin 2014, askush nuk ka veshur fanellën me numër tetë te…

11-SHET

Formacionet: Meksika - Suedia

27 June, 2018 @15:11

Janë publikuar formacionet startuese të Meksikës dhe të Suedisë.

11-SHET

Formacionet: Korea Jugore - Gjermania

27 June, 2018 @15:05

Janë publikuar formacionet startuese të Koresë Jugore dhe të Gjermanisë.

DITARI RUS (12)

Deri te titulli…

Fotot: FIFA/fb

27 June, 2018 @11:45

Nëpër vrimën e gjilpërës deri tek titulli, dhe mbrëmë ishte vetëm hapi i parë në këtë rrugëtim. Fitore e mjaftueshme…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018