Të gjitha lajmet

GRUPI F: MEKSIKA-SUEDIA

Dalin si liderë

Dalin si liderë

27 June, 2018 @18:08

Meksika
Suedia
Meksika 0 : 3 Suedia
Ludwig AUGUSTINSSON 50', Andreas GRANQVIST (P) 62', Edson ALVAREZ (AG) 74'

Ekatarinburg Area, Ekatarinburg.
Me një lojë fenomenale të treguar në pjesë të dytë të ndeshjes, Suedia ka arritur që të shënojë fitoren më të thellë në Grupin F këtë Botëror dhe të sigurojë vendin e parë aty. Sweden Suedia mposhti Meksikën 3-0, ndërsa befasia në anën tjetër [Korea-Gjermania 2-0], la sombrerot në lojë për kualifikim. TABELA dhe ORARI Ludwig Augustinsson, Andreas Granqivist dhe Edson Alvarez (ag) kanë shënuar për fitoren e madhe të vikingëve, ndërsa ata bashkë me meksikanët kalojnë tutje në të tetën e finales. Mexico g

GRUPI F: KOREA-GJERMANIA

Korea luan futboll, çon kampionin në shtëpi

27 June, 2018 @17:57

Suedia ia kishte lehtësuar punën Gjermanisë. Me epërsi prej 3-0 ndaj Meksikës, Suedia kualifikohej, ndërsa Gjermanisë i duhej një fitore…

NABY KEITA

Befasohet gjatë prezentimit

Foto: Liverpool Official

27 June, 2018 @15:58

Që prej largimit të Steven Gerrardit nga ekipi në vitin 2014, askush nuk ka veshur fanellën me numër tetë te…

11-SHET

Formacionet: Meksika - Suedia

27 June, 2018 @15:11

Janë publikuar formacionet startuese të Meksikës dhe të Suedisë.

11-SHET

Formacionet: Korea Jugore - Gjermania

27 June, 2018 @15:05

Janë publikuar formacionet startuese të Koresë Jugore dhe të Gjermanisë.

DITARI RUS (12)

Deri te titulli…

Fotot: FIFA/fb

27 June, 2018 @11:45

Nëpër vrimën e gjilpërës deri tek titulli, dhe mbrëmë ishte vetëm hapi i parë në këtë rrugëtim. Fitore e mjaftueshme…

FAZA PRELIMINARE

Drita mëson rivalin e finales preliminare

26 June, 2018 @23:10

Më 29 qershor me fillim nga ora 20:30 Drita do të ndeshet me ekipin nga Gjibraltari, Lincoln Red Imps. Këta…

GRUPI D: ISLANDA - KROACIA

Kroacia perfekte, në krye me pikë të plota

26 June, 2018 @21:57

Ashtu siç edhe pritej, Kroacia e ka mbyllur grupin e saj si lidere. Në…

GRUPI D: NIGERIA - ARGJENTINA

Shpëtimtari Rojo, Argjentina kualifikohet

26 June, 2018 @21:54

Edhe pse me shumë vështirësi, Argjentina ia arriti ta mposhtë Nigerinë në ndeshjen e tretë të grupit, për ta arritur…

CHAMPIONS LEAGUE

Drita fiton, kalon në finalen preliminare

BOROZANI/ Arkiv

26 June, 2018 @19:30

Drita ka shënuar fitore në përballjen debutuese në fazën preliminare të Ligës së Kampionëve, ndaj ekipit nga Andorra, Santa Colomba.…

11-SHET

Formacionet: Islanda - Kroacia

26 June, 2018 @18:55

Janë publikuar formacionet startuese të Islandës dhe të Kroacisë.

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018