Të gjitha lajmet

FAZA PRELIMINARE

Drita mëson rivalin e finales preliminare

Drita mëson rivalin e finales preliminare

26 June, 2018 @23:10

LA FIORITA 0 : 2 LINCOLN RED IMPS
2' A. Hernandez, 51' Álex Moreno

Më 29 qershor me fillim nga ora 20:30 Drita do të ndeshet me ekipin nga Gjibraltari, Lincoln Red Imps.

Këta të fundit kaluan me rezultat 2-0 kundërshtarin gjysmëfinal të fazës preliminare të Ligës së Kampionëve, kampionin e San Marinos, La Fiorita.

Anthony Hernandez shënoi golin e parë shpejt, derisa në fillim të pjesës së dytë Alex Moreno vulosi fatin e takimit, për t’ia dhënë fitoren kampionit të Gjibraltarit dhe për të siguruar finalen e fazës preliminare të Ligës së Kampionëve.

Drita me fitoren e sotme ndaj Santa Colomas së Andorrës është bërë ekipi i parë kosovar që ka shënuar fitore në një garë zyrtare të UEFA-së.GRUPI D: ISLANDA - KROACIA

Kroacia perfekte, në krye me pikë të plota

26 June, 2018 @21:57

Ashtu siç edhe pritej, Kroacia e ka mbyllur grupin e saj si lidere. Në…

GRUPI D: NIGERIA - ARGJENTINA

Shpëtimtari Rojo, Argjentina kualifikohet

26 June, 2018 @21:54

Edhe pse me shumë vështirësi, Argjentina ia arriti ta mposhtë Nigerinë në ndeshjen e tretë të grupit, për ta arritur…

CHAMPIONS LEAGUE

Drita fiton, kalon në finalen preliminare

BOROZANI/ Arkiv

26 June, 2018 @19:30

Drita ka shënuar fitore në përballjen debutuese në fazën preliminare të Ligës së Kampionëve, ndaj ekipit nga Andorra, Santa Colomba.…

11-SHET

Formacionet: Islanda - Kroacia

26 June, 2018 @18:55

Janë publikuar formacionet startuese të Islandës dhe të Kroacisë.

11-SHET

Formacionet: Nigeria - Argjentina

26 June, 2018 @18:52

Janë publikuar formacionet startuese të Nigerisë dhe të Argjentinës.

GRUPI C: DANIMARKA - FRANCA

Pa gola për herë të parë

Foto: fifa.com

26 June, 2018 @17:57

Me disa lojtarë që pushuan për shkak të dy fitoreve në dy ndeshjet e para, Franca sot zhvilloi një paraqitje…

GRUPI C: AUSTRALIA - PERU

Fitore pa vlerë për Perunë

Foto: fifa.com

26 June, 2018 @17:48

Pas 2 humbjeve në 2 ndeshjet e para, përfaqësuesja e Perusë arriti ta mposhtë Australinë në ndeshjen e tretë, për…

11-SHET

Formacionet: Santa Coloma - Drita

BOROZANI/ Arkiv

26 June, 2018 @16:33

Janë publikuar formacionet startuese të Santa Colomas dhe të Dritës, në kuadër të raundit preliminar të Ligës së Kampionëve. SANTA…

MESFUSHORI BELG

Nainggolan zyrtarisht te Interi

26 June, 2018 @16:30

Lojtari belg deri tash i Romës, Radja Nainggolan, sot zyrtarisht u bë lojtari i Interit. Ninggolani Interit i ka kushtuar…

CHAMPIONS LEAGUE

Debutim i Dritës në Ligën e Kampionëve

26 June, 2018 @15:04

Me fillim nga ora 17:00, sot skuadra e Dritës do të luajë ndaj skuadrës Santa Coloma nga Andorra në raundin…

CHAMPIONS LEAGUE

Përmbyllja e fazës grupore

12 December, 2018 @15:46

Pasi u kuptuan tetë skuadrat e para që do të jenë pjesë e 1/8 së finales këtë edicion, sonte do…

GRUPI C

Salah vendimtar, nënkampioni kualifikohet

11 December, 2018 @23:13

Në ndeshjen kryesore të natës në Champions League, Liverpooli ka shënuar fitore 1-0 ndaj Napolit, për të kaluar kështu në…

GRUPI B

Interi ‘eliminon veten’, Tottenhami vazhdon tutje

Foto: Internazionale

11 December, 2018 @23:05

Mundësinë e artë për t’u kualifikuar në 1/8 e finales e ka shpërdoruar në mënyrë të pashpjegueshme skuadra e Interit.…

GRUPI A

Dortmundi lider, Henry jashtë Evropës

Foto: Borussia Dortmund

11 December, 2018 @22:57

Në takimet e luajtura sonte në Grupin A, Dortmundi ka shënuar fitore me rezultat 0-2 ndaj Monacos në Francë, kurse…

GRUPI D

Schalke mban Gallatën në Evropë

11 December, 2018 @21:22

Krahas humbjes nga Portoja me rezultat 2-3, fitorja e Schalkes ndaj Lokomotiv Moskës, ia mundësoi Galatasarayit ta siguron Europa Leaguen. …

Të gjitha lajmet nga Champions League