Të gjitha lajmet

GRUPI F: KOREA-GJERMANIA

Korea luan futboll, çon kampionin në shtëpi

Korea luan futboll, çon kampionin në shtëpi

27 June, 2018 @17:57

Korea Jugore
Gjermania
Korea Jugore 2 : 0 Gjermania
Kim Young-Gwon 90'+2, Son Heung-Min 90'+6

Kazan Arena, Kazan.
Korea luan futboll, çon kampionin në shtëpi
Korea luan futboll, çon kampionin në shtëpi
Korea luan futboll, çon kampionin në shtëpi
Suedia ia kishte lehtësuar punën Gjermanisë. Me epërsi prej 3-0 ndaj Meksikës, Suedia kualifikohej, ndërsa Gjermanisë i duhej një fitore 1-0 për të arritur kualifikimin. South Korea Por, pasoi super-befasia. Korea Jugore që nuk kishte gjasa për kualifikim me fitore të Suedisë në ndeshjen tjetër, ka shënuar fitore me dy gola të shënuara krejt në fund të takimit - për t'i dhënë fund Gjermanisë kampione aktuale. TABELA dhe ORARI Gjermania përfundon e fundit në grup, ndërsa Korea Jugore e treta, derisa Suedia e Meksika kualifikohen nga Grupi F, ku panzerët llogariteshin favoritë absolut. Germany a

NABY KEITA

Befasohet gjatë prezentimit

Foto: Liverpool Official

27 June, 2018 @15:58

Që prej largimit të Steven Gerrardit nga ekipi në vitin 2014, askush nuk ka veshur fanellën me numër tetë te…

11-SHET

Formacionet: Meksika - Suedia

27 June, 2018 @15:11

Janë publikuar formacionet startuese të Meksikës dhe të Suedisë.

11-SHET

Formacionet: Korea Jugore - Gjermania

27 June, 2018 @15:05

Janë publikuar formacionet startuese të Koresë Jugore dhe të Gjermanisë.

DITARI RUS (12)

Deri te titulli…

Fotot: FIFA/fb

27 June, 2018 @11:45

Nëpër vrimën e gjilpërës deri tek titulli, dhe mbrëmë ishte vetëm hapi i parë në këtë rrugëtim. Fitore e mjaftueshme…

FAZA PRELIMINARE

Drita mëson rivalin e finales preliminare

26 June, 2018 @23:10

Më 29 qershor me fillim nga ora 20:30 Drita do të ndeshet me ekipin nga Gjibraltari, Lincoln Red Imps. Këta…

GRUPI D: ISLANDA - KROACIA

Kroacia perfekte, në krye me pikë të plota

26 June, 2018 @21:57

Ashtu siç edhe pritej, Kroacia e ka mbyllur grupin e saj si lidere. Në…

GRUPI D: NIGERIA - ARGJENTINA

Shpëtimtari Rojo, Argjentina kualifikohet

26 June, 2018 @21:54

Edhe pse me shumë vështirësi, Argjentina ia arriti ta mposhtë Nigerinë në ndeshjen e tretë të grupit, për ta arritur…

CHAMPIONS LEAGUE

Drita fiton, kalon në finalen preliminare

BOROZANI/ Arkiv

26 June, 2018 @19:30

Drita ka shënuar fitore në përballjen debutuese në fazën preliminare të Ligës së Kampionëve, ndaj ekipit nga Andorra, Santa Colomba.…

11-SHET

Formacionet: Islanda - Kroacia

26 June, 2018 @18:55

Janë publikuar formacionet startuese të Islandës dhe të Kroacisë.

11-SHET

Formacionet: Nigeria - Argjentina

26 June, 2018 @18:52

Janë publikuar formacionet startuese të Nigerisë dhe të Argjentinës.

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018