Të gjitha lajmet

GRUPI G: ANGLIA-BELGJIKA

Januzaj me supergol, njofton anglezët me humbje

Fotot: FIFA/Squawka

Januzaj me supergol, njofton anglezët me humbje

28 June, 2018 @21:56

Në duelin që vendosi fituesin e Grupit G, ndërmjet Anglisë dhe Belgjikës, vendimtar ka qenë krahu me origjinë shqipe që reprezenton belgët, Adnan Januzaj.

Januzaj Adnan shot to score Belgium

Januzaj, që mori rolin e startuesit sot nga Roberto Martinez është treguar të jetë vendimtar në përballje, ndërsa Belgjika ka vulosur fitoren dhe tashmë do të ketë punë me Japoninë në të tetën e finales.

TABELA dhe ORARI

Anglia në anën tjetër, nuk tregoi shumë dhe u pajtua me humbjen dhe vendin e dytë në grup, duke shkuar përballë Kolumbisë në të tetën e finales.

Belgium celebration

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14 May, 2019 @11:16

Roma ka bërë të ditur sot se legjenda e skuadrës Daniele De Rossi do të largohet nga klubi në fund…

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15 March, 2019 @20:46

Në mbledhjen e nëntë të Këshillit të FIFAs sot në Miami të SHBA-së, është zyrtarizuar numri i 48 ekipeve pjesëmarrëse…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018