Të gjitha lajmet

UEFA FUTSAL

Feniks organizator i “Main Round”

Feniks organizator i “Main Round”

Teksti: FFK

30 June, 2018 @11:42

Klubi i futsallit, FC Feniks nga Drenasi e ka fituar nga UEFA organizimin e rrethit të dytë Ligës së Kampionëve në futsall, i njohur si “Main Round”.

Ky rreth i garave do të mbahet prej 2 deri më 7 tetor në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

Tërheqja e shortit për grupin ku do të jetë mikpritës FC Feniks, do të bëhet më 5 korrik në Nyon, por tashmë është e ditur se në kryeqytetin tonë do të zbarkojnë emra të njohur të futsallit.

Besimi që i ka ofruar UEFA klubit Feniks për të qenë mikpritës i këtij rrethi është një hap i rëndësishëm, drejt zhvillimit dhe shkuarjes në rrugë të mbarë.

FINALE KRYEQYTETASE NË FUTSALL

Dy Prishtina në finale të Kupës

Foto: PrishtinaFutsal/fb

14 February, 2020 @14:35

Dy skuadrat e kryeqytetit, Mabetex Prishtina dhe Prishtina 01, do të ballafaqohen në finale të Kupës së Kosovës në futsall.…

FUTSALL

Prishtina, fituese e Kupës së Qyteteve

Foto: FC Prishtina 01

9 February, 2020 @12:45

Është mbajtur turneu tradicional “Kupa e Qyteteve “ për nder të heronjve Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha, që…

FUSTALL

Pas eliminimit, “duhanxhinjtë” përjashtohen nga reprezentacioni

6 February, 2020 @0:27

Pas eliminimit “ekspres” nga kualifikimet e raundit të parë të ciklit për Kampionatin Evropian 2022, Këshilli për çështje emergjente të…

UEFA FUTSAL

Shqipëria fiton grupin, kualifikohet

Foto: FSHF/fb

1 February, 2020 @22:00

Reprezentacioni i Shqipërisë në futsall me fitoren e sontme ndaj Bullgarisë 4-1 ka kryer Grupin D kualifikues si fitues…

UEFA FUSTAL

Me humbjen e thellë nga Gjeorgjia, Kosova eliminohet

Foto: FFK

1 February, 2020 @20:57

Për ekipin e Kosovës në futsall, ka përfunduar ëndrra e kalimit tutje në kualifikime për të synuar evropinanin. Pas…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga